Dom o powierzchni 400 metrów kwadratowych - jak urządzić?

Gdy z okien rozciąga się imponujący widok na wspaniały drzewostan oraz malowniczo położone jezioro, aż szkoda, by wnętrze domu odwracało uwagę od takich cudów natury. By tak się właśnie nie stało, o wyważony, wyciszony i szanujący krajobraz wystrój wnętrz zadbały Agata Frątczak i Marta Drzymała z Biura Architektonicznego MADAMA.

Salon z antresolą
Sofa modułowa Connect, Muuto
Nasza propozycja
Sofa modułowa Connect, Muuto
3545 zł
Okrągły stolik kawowy Goldington, Actona
Nasza propozycja
Okrągły stolik kawowy Goldington, Actona
Lampa LED Elisse Minor, Nemo
Nasza propozycja
Lampa LED Elisse Minor, Nemo
3596 zł
W ogromnym salonie na sofach marki BoConcept przez cały rok można podziwiać koncerty, jakie dla mieszkańców tego domu przygotowała Matka Natura.

W tym ogromnym domu pod Toruniem o powierzchni niemal 400 metrów kwadratowych mieszka młode małżeństwo z trzema córkami. - Właściciele znaleźli nas przez internet - mówi Agata. - Spodobały im się nasze projekty, postanowili więc przyjechać na spotkanie. Od początku dobrze nam się wspólnie rozmawiało o projekcie, więc zdecydowali się na współpracę z nami - dodaje Marta.

Kominek ociepla swoim ogniem z jednej strony salon, a z drugiej jadalnię. Obłożony jest sprowadzonym specjalnie z Włoch kamieniem, którego zimne lico równoważy po drugiej stronie ściana wyłożona drewnem.

Nowoczesne rozwiązania w dużym domu

Właścicielom bardzo zależało na nowoczesnych rozwiązaniach w połączeniu ze szlachetnymi materiałami. Chcieli, aby strefa dzienna - mimo tak wielu ogromnych okien - była przytulna. Stąd w projekcie pojawiły się dwie przepastne kanapy, na których można razem z dziećmi baraszkować, poduszki, miękki dywan, a przede wszystkim wielka ściana z drewna, która oswaja i ociepla ogromną przestrzeń parteru.

Jadalnia w stylu minimalistycznym
Krzesło Nikki, Zuiver
Nasza propozycja
Krzesło Nikki, Zuiver
1497 zł
Okładzina drewniana Small Ryfl
Nasza propozycja
Okładzina drewniana Small Ryfl
980 zł
Szklana witryna na ścianie wykonanej częściowo z lustra to ciekawy zabieg, dodający optycznie przestrzeni. Nowoczesna boazeria, czyli pionowe panele z drewna, to pomysł, który od kilku sezonów święci triumfy.

- Zależało nam, by wszystkie użyte materiały i rozwiązania były ponadczasowe, eleganckie i nowoczesne - przyznają architektki. - Na szczęście nie mieliśmy żadnych problemów, aby przekonać właścicieli do naszej wizji. Tak naprawdę nie napotkałyśmy większych trudności, bo pan i pani domu mieli do nas spore zaufanie.

Autor
Przestrzenny dom dla koneserów natury
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...