Kameralne wnętrza w sercu Warszawy

Spotkać się z przyjaciółmi, usiąść do kameralnych rozmów biznesowych, obejrzeć mecz z synem lub po prostu pobyć w sercu stolicy - o takim miejscu marzył właściciel tego apartamentu o powierzchni 120 metrów kwadratowych w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie, czyli w luksusowym apartamentowcu Złota 44.

- Pana tego domu poznałam poprzez pewnego znajomego inwestora, dla którego przygotowywałam apartament na tym samym piętrze - wspomina dziś architekt Aneta Gruzik-Komasa. - Dosłownie po pięciu minutach rozmowy z nim wszystko zostało zakontraktowane. To bardzo zapracowany człowiek. Wybrał mnie i uznał, że skoro projektem zajmuję się ja, on już nie musi tego robić - dodaje Aneta.

W pogodne dni widok z okien dosłownie zapiera dech w piersi i z pewnością nie znudzi się nigdy.  Stół i krzesła z serii Charisma od włoskiej marki Giorgio Collection.
Żyrandol ze szkła Murano VASARI
Nasza propozycja
Żyrandol ze szkła Murano VASARI
W pogodne dni widok z okien dosłownie zapiera dech w piersi i z pewnością nie znudzi się nigdy. Stół i krzesła z serii Charisma od włoskiej marki Giorgio Collection.

Rozpoczęcie projektu luksusowego mieszkania od zdjęcia jednego mebla

Jako inspirację do powstania całego projektu architektka dostała… zdjęcie jednego mebla, który bardzo podobał się właścicielowi, oraz informację, że ma być luksusowo, ale przede wszystkim komfortowo.

- Dla każdego luksus jest jednak czymś innym. Musiałam więc polegać na tym jednym wskazanym meblu i… swojej intuicji. Jak się później okazało, to była właściwa ścieżka. To, że inwestor tak szybko zdecydował współpracy ze mną, sprawiło, że podwójnie zależało mi na doskonałej realizacji. To się chyba nazywa umiejętność zarządzania potencjałem ludzkim - przyznaje z uśmiechem Aneta. Dopiero na późniejszym etapie rozmów dowiedziała się, że dla właściciela jeszcze dwie kwestie są bardzo istotne - chciał móc wygodnie oglądać mecze oraz mieć witrynę, w której zaprezentuje swoją kolekcję porcelany. 

Paneling w pełnym czarnym połysku przygotowała stolarnia Fryderyka Kupca. Nie było to łatwe, biorąc  pod uwagę wszystkie dekory oraz liczne boniowania.
Poduszka dekoracyjna z kolekcji Corals
Nasza propozycja
Poduszka dekoracyjna z kolekcji Corals
595 zł
Wazon Lamina, L’Objet
Nasza propozycja
Wazon Lamina, L’Objet
3250 zł
Paneling w pełnym czarnym połysku przygotowała stolarnia Fryderyka Kupca. Nie było to łatwe, biorąc pod uwagę wszystkie dekory oraz liczne boniowania.

Okazało się, że w salonie nie ma ściany, na której można by ustawić duży telewizor wraz z głośnikami. Jedną z takich centralnych ścian zajmowały dość niefortunnie usytuowane drzwi do spiżarni, w której też mieściły się wszystkie skrzynki techniczne. Architektka doszła więc do wniosku, że to jedyne miejsce, gdzie może pojawić się telewizor na tyle duży, by swoimi parametrami zaspokoić oczekiwania właściciela, oraz gdzie można ustawić sofę na tyle daleko ekranu, by nie mieć przykrego wrażenia siedzenia w pierwszym rzędzie w kinie.

Stolarnia Fryderyka w kooperacji z Barierą Dźwięku przygotowała także ramę telewizora, która biorąc pod uwagę uwarunkowania, jest inżynieryjnym prototypem. Sofy Charisma od Giorgio Collection,  stolik kawowy Bold marki Longhi. Lampy Flos pomógł wybrać  Michał Skodowski z firmy Quest.
Stolik kawowy Amaral
Nasza propozycja
Stolik kawowy Amaral
4899 zł
Lampa sufitowa Lightrain
Nasza propozycja
Lampa sufitowa Lightrain
Ramka na zdjęcia z kolekcji Twist, Michael Aram
Nasza propozycja
Ramka na zdjęcia z kolekcji Twist, Michael Aram
860 zł
Stolarnia Fryderyka w kooperacji z Barierą Dźwięku przygotowała także ramę telewizora, która biorąc pod uwagę uwarunkowania, jest inżynieryjnym prototypem. Sofy Charisma od Giorgio Collection, stolik kawowy Bold marki Longhi. Lampy Flos pomógł wybrać Michał Skodowski z firmy Quest.

- Jedynym rozwiązaniem było zbudowanie przesuwnej ściany z TV  i wbudowanymi głośnikami, która ukryje wejście do niewielkiej spiżarni - opowiada Aneta. I tak też się stało. Powstała taka ściana w masywnej lakierowanej ramie, ze skórzanym wypełnieniem i mosiężnymi wstawkami. Dziś całość przesuwając się, wydaje tylko cichy szmer, a trzy potężne głośniki nie są w ogóle widoczne, ukryto je za czarną membraną.

Drzwi do garderoby oraz pomieszczenia gospodarczego zostały ukryte za pięknymi, dekoracyjnymi panelami.

Sposób na witrynę

Kiedy udało się rozwiązać problem z telewizorem, pozostała kwestia tego, gdzie w salonie usytuować przeszkloną witrynę. Potencjalnych możliwości było wiele, ale problem stanowił brak przestrzeni na taki mebel. - Wykonaliśmy więc otwór w ścianie między salonem a sypialnią. Grubość ściany dała nam kilkanaście cennych centymetrów, a witryna zawieszona w otworze nie wymagała nóżek - mówi architektka.

Imponującą witrynę przygotowała na zamówienie stolarnia Fryderyka Kupca. Kunszt tego mebla dorównuje jego zawartości, w tym efektownemu zestawowi kawowemu z Ćmielowa.

Od strony sypialni plecy witryny zostały zamaskowane wysokim lustrem, które doskonale uzupełniło tę przestrzeń. Otwór w ścianie pomógł także wsunąć do sypialni duży zagłówek łóżka, którego włoska fabryka w żadnym wypadku nie zgodziła się przygotować w dwóch elementach.

Królewska zieleń na welurowych frontach szaf oraz dekoracje okienne którymi z pietyzmem zajęła się firma Happy Art z Kamilą i Maciejem Kalskimi na czele, od razu trafiły w gust i serce właściciela. Łóżko Infinity od Giorgio Collection.

- Początkowo obawiałam się, że nie odnajdę się w aż tak glamourowej stylistyce - przyznaje Aneta. - Ale kiedy powstała pierwsza wizualizacja zielonej sypialni, a pan domu zadzwonił do mnie i powiedział: "Trafiła Pani w mój gust, proszę kontynuować", wiedziałam, że dobrze zrobiłam, ufając swojemu własnemu instynktowi.

Kolacja przy świecach to nic ciekawego, gdy wieczorny posiłek oświetla  rozjarzona panorama stolicy.
Komoda Crawford, Jonathan Adler
Nasza propozycja
Komoda Crawford, Jonathan Adler
28310 zł
Kolacja przy świecach to nic ciekawego, gdy wieczorny posiłek oświetla rozjarzona panorama stolicy.

 

Autor
Luksusowy apartament w Warszawie przy Złotej 44 w stylu glamour
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...