Wnętrze mieszkania hiszpańskiej aktorki Esther Acebo

Design wnętrz to świat, w którym każdy detal ma swoje znaczenie. Twierdzenie to udowadnia choćby mieszkanie Esther Acebo, gwiazdy serialu „Domu z papieru”. Stanowi on bowiem wyjątkowy przykład tego, jak przestrzeń mieszkalna może stać się lustrzanym odbiciem charakteru, a wręcz nawet prawdziwej duszy właściciela. Esther, opisująca siebie jako niespokojną i optymistyczną perfekcjonistkę, zaprosiła nas do swojego świata, gdzie naturalne piękno spotyka minimalistyczną elegancję.

Fotel bujany Wing z metalowymi nogami oraz w tle krzesło tapicerowane Tess pochodzą z Westwing Collection. Komoda Luca z litego drewna z Westwing Collection zachwyca ciekawym wykorzystaniem motywu jodełki.
Subtelne użycie złotych dekorów podkreśliło tutaj romantyczny charakter aranżacji tego wnętrza.

- Domy są niczym płótno, na którym malujemy naszą osobowość - mówi aktorka z przekonaniem. Dla niej dom to nie tylko miejsce zamieszkania, ale też przestrzeń, która oddaje jej wewnętrzne „ja”. W swoim domu Esther stawia na naturalność i prostotę, unikając przesytu i stresu, który może wynikać ze zbyt wielu bodźców. Jej podejście do aranżacji wnętrz, łączące skandynawską funkcjonalność z minimalistycznym ciepłem, tworzy atmosferę, która jest zarówno przytulna, jak i stylowa.

Drobne dekoracje sprawiają, że wnętrza są spersonalizowane, ale nie przeładowane.
Esther Acebo uważa, że domy są odzwierciedleniem gustu oraz osobowości ich właścicieli. – Mój dom jest tego żywym dowodem – mówi z uśmiechem.

Na pytanie o przedmiot, który najlepiej definiuje jej przestrzeń, gwiazda bez wahania odpowiada, że są to dywany. - To one moim zdaniem dodają domowi duszy i ciepła - wyjaśnia. W jej oczach dywany nie są tylko elementem dekoracyjnym, ale kluczem do stworzenia domowej atmosfery, w której każdy czuje się zaproszony i swobodny. 

Domowe spotkania we wnętrzach Esther Acebo

Salon w domu Esther jest miejscem, gdzie życie rodzinne nabiera tempa. Jest to przestrzeń, która łączy w sobie funkcjonalność z estetyką, a sofa Tribeca od Westwing Collection odgrywa w niej centralną rolę. - To tutaj właśnie spędzam czas z najbliższymi, dlatego tak ważne jest dla mnie to, aby było nie tylko pięknie, ale przede wszystkim wygodnie - podkreśla. Sofa, z jej miękkością i neutralnymi barwami, stanowi idealne tło dla domowych spotkań.

Esther pragnęła, by w swojej sypialni mogła całkowicie odłączyć się od codziennego zgiełku. Łóżko tapicerowane Dream oraz puf Mara z plecionką wiedeńską z Westwing Collection. Przy łóżku kultowy stolik pomocniczy Componibili marki Kartell (dostępny jest na Westwing.pl w wielu kolorach do wyboru). Na pierwszym planie fotel wypoczynkowy Cazar ze sztucznej skóry.

Sypialnia w stonowanych barwach

W swojej sypialni aktorka postawiła na spokojną paletę barw, akcentując ją odcieniami pomarańczu. - Chciałam, aby była to przestrzeń, która pozwala mi na pełen relaks - mówi. Jasne barwy w połączeniu z wyrazistymi akcentami tworzą harmonijną całość, która sprzyja odpoczynkowi, odzwierciedlając jednocześnie jej zamiłowanie do szczegółów i kolorów.

W sypialni Esther postawiła na jasną paletę barw z akcentami w odcieniu pomarańczowym. Tak powstała dla aktorki prawdziwie spokojna przestrzeń do odpoczynku. Pomarańczowe akcenty nie tylko ożywiają przestrzeń, ale są też odzwierciedleniem ulubionego koloru aktorki, dodając wnętrzu bardzo osobistego charakteru.
W pokoiku dziecka wszystko zostało doskonale przemyślane pod kątem motywów zwierzęcych. Fotel bujany Teddy obity „misiową” tkaniną z metalowymi nogami Wing z Westwing Collection, regał dziecięcy Sevilla od Jotex, na podłodze urocza lampa stołowa Rabbit od Kare Design.

Dom Esther Acebo jest dowodem na to, że przestrzeń mieszkalna może być nie tylko stylowa i wygodna, ale również głęboko osobista. Aranżacja, która łączy w sobie elementy nordyckie z ciepłym minimalizmem, tworzy dom, który jest prawdziwym odzwierciedleniem jej właścicielki - miejscem, gdzie każdy detal ma swoje znaczenie, a przemyślane dekoracje tworzą spójną całość, wyraźnie pokazującą nie tylko gust właścicielki, ale także jej osobowość.

Autor
Tak mieszka Esther Acebo, aktorka znana z kultowego "Domu z papieru"!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...