Pastele i miks stylów, czyli wnętrze szyte na miarę

W sercu warszawskiej dzielnicy mieszkaniowej Ursus znajduje się mieszkanie, które z zewnątrz wydaje się kolejnym standardowym lokum, jednak jego wnętrze kryje w sobie wyjątkową mieszankę funkcjonalności i ciekawego stylu, odbiegającą od powszechnych trendów.

To tutaj, na powierzchni 43 metrów kwadratowych, Ola - niedawno studentka, teraz pracująca w korporacji - znalazła swoje wymarzone miejsce do życia. W poszukiwaniu projektanta, który w pełni zrozumiałby jej potrzeby, Ola trafiła do architektki Izabeli Widomskiej po zapoznaniu się w Internecie z jej dotychczasowymi realizacjami.

Jak wspomina architektka: - Właścicielka szukała projektantki wnętrz w swojej okolicy. Po spotkaniu i poznaniu szczegółów mojej pracy zdecydowała się na zamówienie kompleksowego projektu wnętrza. Dla właścicielki kluczowa była przede wszystkim funkcjonalność nowego mieszkania z naciskiem na odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, a w kwestii aranżacji zależało jej na prostocie stylu skandynawskiego i praktycznych w utrzymaniu materiałach.

- Ola zgodziła się na moje sugestie, by jej wizję urozmaicić delikatnymi, pastelowymi kolorami ścian, detalami z motywem owalu oraz satynowymi złotymi dodatkami - mówi Izabela. W odpowiedzi na potrzeby funkcjonalne architektka zaprojektowała funkcjonalną kuchnię z dodatkowymi szafkami gospodarczymi.

Jednak jej wizja sięgała dalej: - Bardzo zależało mi na dodaniu ciepłych, delikatnych kolorów, aby wnętrze nabrało indywidualnego charakteru. Na prośbę właścicielki, by sprytnie oddzielić strefę kuchenną od salonu, zaproponowałam ściankę z pionowych paneli drewnianych, która wydziela przestrzeń, nie zabierając przy tym światła dziennego.

Kolory i faktury w kobiecym mieszkaniu

Kolory, które wybrała architektka, podkreślają intymny i przytulny klimat mieszkania. Wnętrza wzbogacają również akcesoria o obłych kształtach oraz ceramiczne postacie kobiece, które dodają charakteru i podkreślają kobiecy aspekt przestrzeni. - Zależało mi, aby w prostym i funkcjonalnym mieszkaniu projektowanym dla młodej kobiety pojawiło się nieco ciekawych dodatków w optymistycznych, lecz delikatnych kolorach - wyjaśnia Izabela.

Ostateczne akcenty wnętrza to prace zakupione na Desenio.pl, które dodają osobistego charakteru i spełniają marzenie o idealnej przestrzeni do życia. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom powstała wyjątkową przestrzeń, która nie tylko spełnia funkcjonalne wymagania współczesnego życia, ale również odzwierciedla osobowość i styl życia właścicielki mieszkania. Projekt ten pokazuje, że nawet w niedużym mieszkaniu można stworzyć wnętrze pełne charakteru, ciepła i stylu.

Autor
Kolorowe mieszkanie na Ursusie. Architektka połączyła te dwa style! Sprawdź, jak wyszło!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...