Mieszkanie Magdaleny Miśkiewicz to doskonały przykład harmonijnego połączenia stylu boho z funkcjonalnością. Jasne kolory, naturalne materiały i starannie dobrane dodatki tworzą przytulne i spokojne wnętrze, idealne dla rodziny. Każdy kąt tego mieszkania jest przemyślany i urządzony z miłością, co sprawia, że jest to prawdziwy dom, w którym chce się przebywać.

Salon w stylu boho

Serce mieszkania stanowi przestronny salon z aneksem kuchennym. Ta otwarta przestrzeń zachwyca jasnymi barwami i naturalnymi materiałami. Nie brakuje tu również sztuki. Ściany pomalowane na delikatne odcienie bieli i beżu tworzą spokojne tło dla mebli i dodatków, a w szczególności dla dwóch obrazów namalowanych przez ulubioną malarkę projektantki – Irinę Vilim, które dodają wnętrzu artystycznego wyrazu i indywidualnego charakteru.

Salon z aneksem kuchennym tworzy otwartą przestrzeń, która zachwyca jasnymi barwami i naturalnymi materiałami. Nie brakuje tu również sztuki.

Aneks kuchenny, choć niewielki, jest niezwykle funkcjonalny. Jasne drewniane fronty szafek doskonale komponują się z estetyką stylu boho. Naturalne dodatki, takie jak wiklinowe kosze, drewniane deski do krojenia i ręcznie robione ceramika, nadają natomiast przytulności i ciepła. W części kuchennej znajduje się również stół z pięknymi drewnianymi krzesłami, przy którym domowniczki chętnie jedzą razem posiłki. Najbardziej cenną dekoracją tej przestrzeni jest oryginalny rysunek Nikifora Krynickiego.

Ulubionym miejscem projektantki w salonie jest kącik z roślinami doniczkowymi i krzesłem wykończonym wiedeńską plecionką.

Królową salonu jest wygodna, miękka sofa w neutralnych kolorach, uzupełniona poduszkami w etniczne wzory. Lekkości części dziennej dodają subtelne białe firanki, tworzące swoistą kurtynę przed spojrzeniami sąsiadów z naprzeciwka. Ulubionym miejscem projektantki w salonie jest jednak kącik z roślinami doniczkowymi i krzesłem wykończonym wiedeńską plecionką. To tu znajduje spokój i inspirację, otoczona zielenią i naturalnymi materiałami, które doskonale wpisują się w estetykę wnętrza w stylu boho.

Sypialnia w stylu boho

Sypialnia w stylu boho to prawdziwa oaza spokoju. Wnętrze utrzymane jest w jasnych kolorach, które sprzyjają relaksowi. Na ścianach królują odcienie bieli stanowiąc doskonałe tło do obrazu autorstwa, wspomnianej już, Iriny Vilim. Centralnym punktem sypialni jest duże, wygodne łóżko projektu Miśkiewicz Design, które projektantka specjalnie zaprojektowała do tego wnętrza. Miękkie, tapicerowane wykończenie, zapewnia najwyższy komfort spania i odpoczynku po pracowitym dniu. Po udanym debiucie do własnej sypialni Magdalena Miśkiewicz postanowiła oferować projekty łóżek swoim klientom, przygotowała aż sześć różnych modeli.

Na ścianach w sypialni królują odcienie bieli stanowiąc doskonałe tło do obrazu autorstwa Iriny Vilim. Centralnym punktem sypialni jest duże, wygodne łóżko projektu Miśkiewicz Design.

Naprzeciwko łóżka znajduje się szafka z wiklinowymi frontami, która dodaje wnętrzu w stylu boho charakteru i lekkości. Tu projektantka przechowuje swoją ulubioną biżuterię i pamiątki z podróży. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest również drewniana lampa nad łóżkiem, która nie tylko doskonale doświetla przestrzeń, ale także podkreśla naturalny i przytulny klimat sypialni. Szafki nocne z naturalnego drewna oraz plecione kosze lampionów dodają wnętrzu charakteru i podkreślają boho styl.

Dziewczęce pokoje w stylu boho

Projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz mieszka z dwiema córkami, które mają swoje własne, urocze pokoje. Każdy z nich urządzony jest w stylu boho, z dbałością o indywidualne potrzeby i upodobania młodych kobiet. W obydwu dominuje biel i delikatne odcienie beży. Wnętrza zdobią naturalne materiały i proste formy. Delikatne zasłony, miękkie poduszki i ciepłe pledy tworzą komfortowe miejsce do odpoczynku i nauki. Drewniane półki na książki oraz wiklinowe kosze na drobiazgi dodają wnętrzu funkcjonalności i estetyki.

Wnętrza boho zdobią naturalne materiały i proste formy. Delikatne zasłony, miękkie poduszki i ciepłe pledy tworzą komfortowe miejsce do odpoczynku i nauki.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, Magdalena Miśkiewicz stworzyła przestrzeń, która jest nie tylko estetyczna, ale również pełna ciepła i komfortu. To mieszkanie w stylu boho jest inspiracją dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne piękno i pragną stworzyć wyjątkowy, przyjazny dom. Magdalena Miśkiewicz projektowała wnętrza takich gwiazd jak Alicja Majewska, Piasek, Anna Popek, Piotr Zelta, tworząc dla nich również przestrzenie indywidualne i przepełnione artystycznym klimatem.

W stylu boho dominują kolory nawiązujące do barw ziemi. Szafka z drzwiczkami z plecionki, muszla, czy zdjęcie nadmorskiej plaży przywodzą na myśl wakacje.

Jakie były początki stylu boho?

Wszystko zaczęło się od mody. Boho pochodzi od słowa la bohème (cyganeria). XIX-wieczna bohema, buntująca się przeciwko zastanym normom społecznym, nosiła się swobodnie, nonszalancko, wręcz prowokująco. Około sto lat później na modowej scenie pojawili się hipisi, wyznający ten sam sprzeciw, kontestację wszystkiego i wszystkich. Swoimi długimi sukienkami, szerokimi spodniami, kamizelkami, chustami i przepaskami na głowie gonili za wolnością i brakiem jakichkolwiek zasad. W końcu przyszedł XXI wiek i boho śmiało wyszło poza sferę artystyczną, modową i polityczną. Stało się synonimem jednego ze stylów wnętrzarskich, dodajmy bardzo popularnego, ponieważ coraz więcej ludzi wybiera życie blisko natury. Niesztampowy jak bohema, niezakłamany i prosty jak czasy hipisów, proekologiczny, sięgający do wielu kultur – takie właśnie jest styl boho. We wnętrzach w stylu boho dominują kolory nawiązujące do roślinności oraz barw ziemi. Warto więc wprowadzić do mieszkania szarości, przygaszone zielenie, beże, brązy, ochrę i biel. Kolorom tym towarzyszą jasne drewno, wiklina, plecionka, len.

Jak wprowadzić styl boho do wnętrz

Barwy i delikatne materiały we wnętrzach boho sprawiają, że formy mebli i dodatków są lekkie i subtelne. Tej lekkości zdają się przeciwstawiać wzory. Czasem orientalne, to znów etniczne. Azteckie romby i desenie afrykańskie. Kolaż kultur, z których czerpie styl boho, jest złożony i zawiły. Neutralne barwy studzą jednak wyrazistość i rysunek motywów.

Boho w aranżacji wnętrz kładzie bowiem o wiele większy nacisk na różnorodność faktur. Lniane poduszki leżą obok wełnianych z trójwymiarowym geometrycznym motywem. Gładkie obok takich z frędzlami, przywołującymi hipisowskie ozdoby. Wielość tkanin i tekstur sprawia, że wnętrze boho jest wizualnie cieplejsze, przytulniejsze i bardziej klimatyczne.

Pięć cech stylu boho:

  • Kolory - barwy ziemi, zgaszone zielenie, ochra, biel
  • Materiały - drewno, wiklina, rafia, liście palmy, ceramika, glina
  • Tekstylia - bawełna, len, płótno, wełna, różne faktury materiałów
  • Meble - wiklinowe krzesła, szafki z drzwiczkami z plecionki, wełniane pufy, lekkie w formie zagłówki
  • Dodatki - dywany z rafii, własnoręcznie wykonane przedmioty, wachlarze, kosze, gobeliny, łapacze snów, gliniane wazony, ceramiczne donice, butle, suche trawy, śródziemnomorskie drzewka i rośliny
Jasne kolory, naturalne materiały i starannie dobrane dodatki tworzą harmonijną przestrzeń wnętrza w stylu boho.

Wybierz dodatki w stylu boho

Styl boho ceni sobie niebanalne dekoracje, które wykonaliśmy sami. Gliniane wazony, malowana ceramika, łapacze snów, kapelusze, wachlarze z piór i koralików, własnoręcznie zrobione lampy z koszyków i liści palmy - to najlepsze z dodatków. Odmalowane komódki i naprawione zydle będą niepowtarzalne i oddadzą charakter nasz i wnętrza. Pomieszczenia boho podkreślą także rośliny doniczkowe. Dwie mniejsze i jedna duża stworzą ciekawą kompozycję. Postawione na podeście lub schodach stworzą wrażenie skąpanego w słońcu, leniwego popołudnia. A jeśli ktoś ma jeszcze balkon lub taras w stylu boho, wakacyjny klimat poczuje naprawdę.

Autor
Wnętrza w stylu boho - letnia oaza spokoju
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...