To jedno z najpiękniejszych polskich świąt - radosne i kolorowe. Zieleń, pisanki, bazie i stulone jeszcze kwiaty tulipanów przypominają o budzącej się do życia przyrodzie. Wprowadźmy ten nastrój na wielkanocny stół i cieszmy się nim podczas świątecznego śniadania.

Na wielkanocny stół wybierzmy wyjątkową świąteczną zastawę - może być zdobiona, ale nie musi, bo dekoracji i kolorów z pewnością nie zabraknie.

Wielkanocny stół - zastawa stołowa Gold Rim i dekoracje, HOME & YOU Zastawa stołowa Farmers Spring, VILLEROY & BOCH
Wielkanocny stół - zastawa stołowa Gold Rim i dekoracje, HOME & YOU, ceny naczyń od 5,70 zł/szt. Zastawa stołowa Farmers Spring, VILLEROY & BOCH, kubek (0,35 l) ok. 79 zł, talerz (śr. 23 cm) ok. 89 zł, cukiernica ok. 105 zł

Pierwsze wiosenne kwiaty, pisanki, baranek i kurczaczek wprowadzą sporo wesołego zamieszania. Nie rezygnujmy z nich, nawet jeśli hołdujemy zasadzie "im mniej, tym lepiej", bo kluczem do dekoracji wielkanocnego stołu powinna być właśnie tradycja. Wprowadźmy dużo zieleni, spróbujmy też wykonać ozdoby samodzielnie - przy takim stole miło będzie świętować.

Wielkanocny stół - zastawa stołowa to podstawa

Jej wybór zależy od tego, jaki charakter ma mieć wielkanocny stół - rustykalny, który doskonale pasuje do tych świąt, czy może klasyczny, elegancki. W pierwszym przypadku możemy pozwolić sobie na wykorzystanie naczyń dekorowanych świątecznymi symbolami. W drugim - lepiej wyjąć z kredensu elegancką, ponadczasową białą zastawę stołową i białe szkło, a przy każdym nakryciu ustawić nieduże bukieciki, które będą nawiązywały do Wielkanocy.

Wielkanocny stół na kolorowo, HOME & YOU Wielkanocny stół według marki Green Gate
Wielkanocny stół na kolorowo, HOME & YOU, zastawa stołowa, od 15 zł/szt., kieliszki Basic, 15 zł/szt., obrus Aponi z haftowanym motylem (wym.: 130 x 180 cm) 99 zł Wielkanocny stół według marki Green Gate, FIORELLO, kieliszek na jajko 19 zł/szt., filiżanka ze spodkiem Spot 69 zł, talerz Spot (śr. 20 cm) 59 zł

Najważniejszym posiłkiem w czasie tych świąt jest śniadanie, podczas którego królują jaja. Dlatego trudno wyobrazić sobie nakrycie bez specjalnych kieliszków, w których można je umieścić. Kształty podstawek do jajek bywają naprawdę zaskakujące i ciekawe.

Oprócz praktycznych talerzy, filiżanek czy półmisków na naszym stole wielkanocnym mogą zagościć również porcelanowe zajączki i baranki oraz - coraz modniejsze - porcelanowe jajka, które niczym bombki wiesza się na żyrandolu lub kwitnących gałązkach wstawionych do wazonu.