Ciekawą dekoracją stołu mogą być obrączki do serwetek. Pamiętajmy, że na specjalne okazje lepiej nadają się serwetki z tkaniny, bo są bardziej eleganckie od papierowych. Pomysłów na składanie i dekorowanie serwetek jest bez liku, skupmy się więc na ozdobnych obrączkach.

Obrączki na serwetki Samia, ceramika i tworzywo, ZARA HOME Obrączki na serwetki Hazel marki Koziol
Obrączki na serwetki Samia z motylkami, ceramika i tworzywo, ZARA HOME,
69,90 zł/4 szt.
W kształcie zajaczków - obrączki na serwetki Hazel marki Koziol, tworzywo sztuczne, FIDE, 23 zł/szt.

Obrączki do serwetek - twórcze inspiracje

Najprostszy  to obwiązanie serwetki kolorową tasiemką i wsunięcie pod nią kwiatka lub zielonej gałązki (mogą to być nawet świeże zioła z doniczki). Obrączek do serwetek możemy też poszukać wśród domowych przyborów do szycia, z pewnością znajdzie się tam koronka lub garść kolorowych koralików, które, nawleczone na nitkę lub cienki drucik, staną się oryginalną obrączką.

Obrączki do serwetek Malika, ZARA HOME, Kolorowe obrączki do serwetek Bonnie, ZARA HOME Z fredzlami - obrączki do serwetek Anthemis, ZARA HOME
Kwiatowe medaliony. Obrączki do serwetek Malika, ZARA HOME, 69,90 zł/4 szt. Kolorowe obrączki do serwetek Bonnie, ZARA HOME, 49,90 zł/6 szt. Z fredzlami - obrączki do serwetek Anthemis, ZARA HOME,
49,90 zł/4 szt.

Nie ma granic pomysłom na dekorowanie i składanie serwetek. Dziś w sklepach znajdziemy wiele pięknych i pomysłowych obnrączek wykonanych z metalu, ceramiki, drewna, a także tworzywa. Te ostatnie bywają szczególnie oryginalne i kolorowe.