Maksymalnie dopasowana do potrzeb mieszkańców, a jednocześnie oryginalna, funkcjonalna i piękna - oto wymagania, jakie stawiamy dziś kuchni. Jak ją zaprojektować i wyposażyć, by spełniła nasze oczekiwania?

Projektując kuchnię chcemy, by była urządzona zgodnie z trendami, utrzymana w modnych odcieniach i wypełniona pięknymi rzeczami. Z drugiej strony, zależy nam również, by była wygodna i funkcjonalna. Ale to nie wszystko. Coraz częściej równie ważne jest to, by zarówno kuchenne wnętrze, jak i jego wyposażenie, było maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb. Aby wyrażało naszą osobowość, zainteresowania i zwyczaje. Tak, by nie tylko przygotowywanie posiłków, ale i samo przebywanie w nim, było przyjemnością.

To dążenie do indywidualizacji wnętrz - w tym właśnie kuchni, przybiera na sile zwłaszcza obecnie, kiedy z powodu pandemii spędzamy we własnych czterech ścianach tak wiele czasu.
- Dlatego też, zarówno sami inwestorzy, jak i projektanci, coraz częściej szukają oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań. Stawiają na marki niemasowe, takie jak np. włoski SM’art. czy KRION należący do Porcelanosa Group z Hiszpanii. Dzięki temu mają gwarancję niepowtarzalności wzorów. Tego że meble i dekoracje nie będą przypominały setek innych, stojących w magazynach lub… u sąsiada. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS, dystrybutora SM’art. i KRION w Polsce.

Wybór nieoczywisty

Decydując się na mniej powszechne marki mamy nieomal gwarancję wyboru rozwiązań oryginalnych. SM’art. - dla przykładu, proponuje ponad 80 wyjątkowych wzorów i kolorów laminatów, płyt i blatów. Dzięki wyraźnej, wyczuwanej pod palcami strukturze synchronicznej, produkty te do złudzenia przypominają naturalne materiały - drewno, metal czy kamień. Znacznie odporniejsze na działanie wody, temperatur i zabrudzenia, są wygodniejsze w obróbce i w użytkowaniu. Poza tym - umożliwiają perfekcyjne dopasowanie mebli do innych elementów aranżacji, tak by była spójna i harmonijna.

Równie wiele możliwości zabawy wzorem, kolorem czy detalem oferuje KRION - czyli materiał kompozytowy do złudzenia przypominający naturalny kamień. Jest on równie twardy i wytrzymały, a jednocześnie - zaskakująco ciepły w dotyku i łatwy w obróbce.

Solid Surface pozwala na tworzenie m.in. zlewozmywaków bezspoinowo połączonych z blatem lub fantazyjnych, zaokrąglonych wysp i półwyspów. Można w nim zatopić punkty świetlne i stworzyć nastrojowe oświetlenie, a także wybrać jedną z dziesiątek opcji kolorystycznych. Poza tym jest on odporny na działanie wody, której nie sposób w kuchni uniknąć, a także wahania temperatury. Dzięki gładkiej, pozbawionej porów powierzchni uniemożliwia gromadzenie się i namnażanie bakterii. Nawet jeśli go zarysujemy - wystarczy delikatnie przeszlifować i wypolerować powierzchnię, by wyglądała jak nowa. A do tego, w 100% podlega recyklingowi.

Optymalne dopasowanie

Co ważne potrzeba indywidualizacji dotyczy nie tylko samej aranżacji kuchennego wnętrza, ale także wyposażenia zabudowy meblowej. Zastosowanie odpowiednich urządzeń AGD oraz… szuflad, cargo, kornerów czy organizerów, usprawnia codzienną pracę i pozwala zaoszczędzić wiele wysiłku i czasu. W jaki sposób?

- Dobrym przykładem są tu zestawy pojemników na odpady REJS, które obejmują od 2 do nawet 7 koszy o różnej pojemności. Dzięki temu, w zależności od tego na ile frakcji segregujemy śmieci, mamy szansę dobrać rozwiązanie idealnie pasujące do naszych zwyczajów. - wyjaśnia Damian Rybak. - Podobnie rzecz się ma z innymi akcesoriami. Ci, którzy lubią szuflady, wybrać mogą modele z trzech różnych systemów REJS (Slim Box, Comfort Box i Variant Multi). Zwolennicy cargo zaś do dyspozycji mają trzy warianty wykończenia (z dnem ażurowym lub pełnym - z płyty lub tworzywa), a także wiele różnych rozmiarów i konfiguracji koszy. - konkluduje Damian Rybak.

Więcej informacji na: www.rejs.eu