Porcelanowa zastawa kojarzy się z klasycznymi wzorami. Nic dziwnego, ponieważ od pokoleń ludzie kochają się w serwisach tego pochodzenia. Stały się synonimem bogactwa i luksusu, a piękne i szlachetne wykończenia każdego talerza, czy filiżanki nadają prestiżu całemu nakryciu. Ten trend utrzymuje się do dziś. W wielu polskich domach, podczas świąt i ważnych uroczystości, na stołach pojawiają się właśnie porcelanowe serwisy.

Jednak z biegiem lat i rozwojem tej branży, porcelana coraz częściej zaczęła towarzyszyć w życiu codziennym. Od kawy i herbaty w eleganckiej filiżance, po gorącą zupę podawaną w wazie. Między innymi to właśnie z tego powodu wiele osób coraz częściej zwraca uwagę, by oprócz jakości, którą gwarantuje porcelana, zastawa pasowała również do całości wystroju wnętrza, uzupełniając jego look. Przeglądając oferty czołowych producentów, można mieć pewność, że jest z czego wybierać. Jakie modele będą w najbliższych miesiącach najmodniejsze?

Od klasycznych i bogatych wzorów, po minimalistyczne i nowoczesne porcelanowe serwisy stołowe. Polskie białe złoto się nie starzeje i każdy, w zależności od upodobania, znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ceniący walory estetyczne, powinny pochylić się nad ofertą porcelanowych zastaw stołowych Lubiany, czołowego producenta w tej branży, który nie boi się eksperymentować. Podąża za trendami, przez co każdy produkt oprócz przystępnej ceny, charakteryzuje "designerski pazur". Jedną z nowości, która trafiła właśnie do sklepów jest Stone Age Baltic, czyli intrygująca i idealna na okres wakacji kolekcja. Sprawdziliśmy, z czego składa się zestaw i jak się prezentuje!

Stone Age Baltic, czyli porcelana inspirowana morzem…

Talerze płytkie, głębokie, kubki, filiżanki, salaterki i półmisy. Bestseller marki powrócił w nowej, intrygującej formie. Dekoracja jest inspirowana Morzem Bałtyckim i lokalnymi przysmakami Pomorza. To swoisty hołd dla regionu, z którego wywodzi się marka. Turkus przenikający się z granatem tworzy ciekawy miraż barw, dzięki czemu porcelana prezentuje się bardzo awangardowo i świetnie sprawdzi się w warunkach domowych.

Porcelana nie musi być nudna!

W tej kolekcji nieregularne kształty i misterne zdobienie uruchamiają wyobraźnię i intrygują. Dekoracja złożona z trzech odcieni niebieskiego tworzy przyjemny dla oka kontrast z większością dań, a złote detale wieńczą precyzyjnie wykonaną całość i sprawiają, że nawet najbardziej wymagający odbiorca poczuje się dopieszczony. Niezależnie od walorów estetycznych - porcelana powinna służyć - i to nie tylko od święta. Kupując zastawę trzeba pamiętać, że talerze nie mogą zajmować zbyt dużej powierzchni na stole. W tej kolekcji, twórcy o to zadbali, a niesymetryczny wymiar bez wątpienia sprawdzi się na co dzień. Tu wszystko jest przemyślane. Charakterystyczne spodki spełniają funkcję talerzy deserowych, a przy okazji prezentują się świeżo i nowocześnie!

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej kolekcji jest kubek o nieregularnym uchu. Nieodłączna część każdej kompletnej aranżacji stołu stanowi również salaterka, dlatego warto by komponowała się swoim wyglądem i uzupełniała pozostałe elementy z serii.

Jedzenie od dawna nie jest już rutynową czynnością, która ma zaspokoić nasze podstawowe potrzeby. To doświadczenie, które wywołuje emocje i wpływa na nasze zmysły. Kształt i dobór kolorów w tej kolekcji doskonale sprawdzą się na najbliższe, letnie miesiące.  

Więcej informacji na: www.lubiana.com.pl