Paleta barw luksusu - ciemne tonacje w nowoczesnej kuchni

Paleta kojarząca się z luksusem to nasycone kolory, subtelne delikatne odcienie oraz ciemne, wręcz czarne tonacje. Ich elegancję podkreśla satynowa lub matowa tekstura, nadająca lekki poblask lub tajemniczą głębię. To właśnie takie wykończenia królują we wnętrzach. Spotkamy je również w kuchniach, szczególnie tych otwartych na salon. W zabudowach meblowych dominują odcienie szarości, wpadające w antracyt, a także czerń.

Franke, całkowice czarny okap Mythos Pro oraz płyta indukcyjna Mythos

Nie tylko piękne, ale też praktyczne - innowacje w meblach kuchennych

Ciemne, matowe meble kuchenne miały kiedyś opinię trudnych w utrzymaniu czystości. Na szczęście nowoczesne laminaty imitujące lakier lub fornir mają powierzchnie, na których nie zostają nawet odciski palców. Kluczem do elegancji jest konsekwencja, dlatego w zabudowie kuchennej powinny znaleźć się stylowe, zaprojektowane z umiarem, urządzenia. Należą do nich całkowicie czarne AGD do zabudowy, płyta indukcyjna, okap, a także zlewozmywak i bateria kuchenna. Ich jednolita czerń będzie dla kuchni estetyczną klamrą.

Franke, całkowicie czarna bateria Icon Semi-Pro

Wyrafinowane szuflady AGD - połączenie funkcjonalności z estetyką

W kuchni pojawia się coraz więcej wyspecjalizowanych urządzeń do zabudowy takich jak ekspres i chłodziarka do wina. Teraz dołączyły do nich wyrafinowane szuflady AGD. W modelu przeznaczonym pod ekspres znajdziemy organizer z drewna dębowego z zagłębieniami na akcesoria niezbędne do serwowania kawy i herbaty. Dzięki pojemnikom na ziarna i liście można przechowywać i zachować świeżość swoich ulubionych gatunków lub mieszanek. Dołączony zestaw do latte art pozwala na wyrażenie swojej kreatywności poprzez tworzenie wzorów na powierzchni kawy.

Franke, całkowicie czarny ekspres i szuflada na akcesoria

Szuflady dedykowane dla miłośników trunków

Natomiast w szufladzie przeznaczonej pod winiarkę, dębowy organizer stanowi oprawę dla otwieraczy do butelek, korkociągów i korków np. do szampana. Każdy z nich ma swoje miejsce w specjalnie ukształtowanych wyżłobieniach.

Franke, winiarka i specjalna szuflada AGD na akcesoria do serwowania wina

Piekarnik nowej generacji - zdrowie i dieta w jednym urządzeniu

W kuchni nie może zabraknąć również miejsca dla piekarnika z czarnym szkłem i detalami w czarnym macie. Najlepiej wybrać model z funkcjami parowymi i programami automatycznymi, w którym przyrządzimy zdrowe, dietetyczne dania.

Franke, całkowicie czarne piekarniki Mythos

Całkowicie czarne urządzenia kuchenne to nie tylko wysmakowany styl, ale również bezpieczny wybór. Pasują praktycznie wszędzie, a ich harmonijna estetyka nigdy się nie znudzi.

Więcej informacji na: www.franke.com