Monsieur Cuisine Smart a Lidlomix smart - kwestia nazewnictwa

Tak naprawdę prawidłowa nazwa wszystkich modeli tego wielofunkcyjnego urządzenia, które można kupić w Lidlu to Monsieur Cuisine, jednak z uwagi na trudną wymowę, przyjęło się pojęcie Lidlomixa.

Urządzenie produkuje Silvercrest, czyli wewnętrzna marka Lidla, oferująca wysokiej jakości sprzęt AGD do domu. Lidlomix smart jest najnowszym dzieckiem marki w dziedzinie robotów kuchennych. To najbardziej zaawansowane wielofunkcyjne urządzenie kuchenne spośród wszystkich oferowanych dotąd wariantów.

Lidlomix smart - co to za urządzenie?

Lidlomix, podobnie jak Thermomix, jest robotem kuchennym, który umożliwia łatwe i szybkie przyrządzenie zup, dań głównych i deserów. Dzięki przydatnym funkcjom Lidlomix smart zastępuje w pełni inne urządzenia AGD takie jak sokowirówkę, maszynkę do mielenia mięsa, szybkowar, malakser, czy mikser. Niezależnie od tego, czy robota obsługuje mistrz kuchni, czy osoba dopiero ucząca się gotować, spełni on swoje zadanie.

Fenomen popularności Lidlomixa smart polega na uniknięciu długiego procesu przygotowywania posiłków w kuchni oraz na łatwości ich przyrządzania. Dzięki konstrukcji urządzenia, jego wyposażeniu i akcesoriom można wykonywać takie czynności jak siekanie, mieszanie, ubijanie, rozdrabnianie, ważenie, smażenie, wolne gotowanie, miksowanie, ubijanie, zagniatanie, gotowanie na parze, czy duszenie.

Lidlomix smart - opinie użytkowników

Na stronie internetowej Lidla znajdziemy Lidlomixa smart pod nazwą Termorobot MC Smart. Urządzenie dostępne jest w kolorze białym i czarnym, co pozwala wybrać opcję, która najlepiej wpisze się w aranż kuchni. Koszt jego zakupu to niespełna 2500 zł i jeszcze przed pojawieniem się w sprzedaży wzbudził ogromne zainteresowanie amatorów przygód i nowinek kulinarnych. Tych, którzy znają poprzedni model urządzenia, czyli Monsieur Cuisine Connect, z pewnością ucieszyły nowe funkcjonalności, wprowadzone do Lidlomixa smart, świadczą o tym pozytywne komentarze użytkowników:

„Świetne urządzenie dla osoby początkującej z gotowaniem , również przydatne dla osób które już mają doświadczenie”

„Ogólnie rzecz biorąc, MCS to naprawdę mocny produkt za rozsądną cenę. Miałem już poprzedni model i jestem zaskoczony ogromnym dalszym rozwojem”

„Dzięki temu gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Fajna alternatywa dla klasycznej kuchni. Łatwe i szybkie. Jakość jest świetna i łatwo jest zacząć”

„Wspaniale, że można spróbować różnych potraw z oferowanych przepisów. Dzięki temu garnkowi nie potrzebujesz żadnych innych mikserów, poradzi sobie ze wszystkim sam. Mogę gorąco polecić”.

Z czego składa się Lidlomix smart?

Urządzenie jest skonstruowane w taki sposób, że po połączeniu poszczególnych elementów staje się robotem piętrowym, w którym można jednocześnie przyrządzać kilka potraw na różne sposoby. Składa się z:

• robota z wyświetlaczem

• pojemnika do mieszania ze stali szlachetnej o pojemności 3 litrów

• wkładu do gotowania

• nakładki do gotowania na parze

• dodatkowej wkładki do gotowania na parze

• pokrywy.

Do Lidlomixa smart dodano również akcesoria w postaci szpatułki, pokrywy z otworem do napełniania, nasadki do mieszania i wkładki z ostrzami do siekania.

 

Lidlomix Smart - jakie funkcje ma nowe, ulepszone urządzenie?

Lidlomix smart wyposażony jest w wyświetlacz, na którym dotykowo można wybierać programy przyrządzania. Dostępne są również gotowe przepisy, czyli wystarczy zakupić wcześniej składniki i postępować według wskazówek, aby szybko przyrządzić danie. Lidlomix smart ma również sterowanie głosowe i łączność z wi-fi oraz aplikację, dzięki której użytkownicy mogą dzielić się nowymi pomysłami na przepisy. Dostępne są także inne funkcjonalności:

• 10-stopniowa regulacja prędkości i dodatkowa funkcja „turbo”

• obroty w prawo do rozdrabniania składników i w lewo do mieszania

• 8-calowy wyświetlacz, umożliwiający regulację temperatury, czas i prędkość noża

• sterowanie głosowe przy pomocy asystenta Google, dzięki któremu można ustawić temperaturę, czas i prędkość

• na początek ponad 600 zainstalowanych przepisów z instrukcją ich przygotowania

• niektóre przepisy wyposażone są w instrukcję video

• dzięki funkcji wi-fi możliwa jest comiesięczna aktualizacja wraz z nowymi przepisami

• 99-minutowy timer

• możliwość dostosowania wielkości porcji

• możliwość zapisania własnych notatek przy przepisach

• tygodniowy planer.

Thermomix a Lidlomix smart - porównanie funkcji

Pierwszą różnicą, która od razu rzuca się w oczy, jest moc silnika. Thermomix oferuje silnik, który umożliwia osiągnięcie 10700 obrotów na minutę, natomiast Lidlomix generuje maksymalnie 5500 obrotów na minutę. Przekłada się to na przykład na dokładność zmielenia kawy. Thermomix wyposażony jest dodatkowe funkcje, niedostępne w Lidlomixie, czyli opcje karmelizowania i zagęszczania. Dokładność wagi w Lidlomixie wynosi 5 gram, co może sprawiać trudność w precyzyjnym odmierzeniu przypraw, podczas gdy Thermomix waży co do grama.

Czy warto kupić nowy Lidlomix smart?

Pomimo różnic pomiędzy Thermomixem a Lidlomixem, użytkownicy zapewniają, że na potrzeby domowe Lidlomix w zupełności im wystarcza. Duża (choć mniejsza niż w Thermomixie) ilość funkcji pozwala na kompleksowe przyrządzenie kilku potraw jednocześnie. Nie bez znaczenia pozostaje również korzystna cena urządzenia, dzięki której Lidlomix stanowi budżetowy wybór dla domowych kucharzy. 

Autor
Lidlomix bije rekordy popularności! Czy naprawdę warto?
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...