1) Łazienkowa wykładzina z PVC
Propozycją wartą uwagi są wykładziny elastyczne. Ciekawe wzornictwo oraz bogata i wyrafinowana kolorystyka, a przy tym stosunkowo niska cena, sprawiają, że wykładzina z PVC jest powszechnym materiałem wykończeniowym. Można ją ułożyć nie tylko na podłodze - świetnie sprawdza się na ścianach.
Szczególnie ciekawie prezentuje się połączenie płytek ceramicznych na podłodze z elastyczną wykładziną na ścianie, która do złudzenia przypomina modne tynki natryskowe.
2) Szafka pod umywalkę Caldas
Producent: Shower Star
Materiał: korpus z płyty wiórowej, front z płyty MDF
Wymiary: 90 x 46 x 36 cm
Opis: Szafka wisząca z praktycznym uchwytem na ręcznik.
Leroy Merlin; Cena: 863.00 zł
3) Lampa łazienkowa z czujnikiem ruchu
Gdy wchodzimy do łazienki, światło samo się zapala. Wygodne, prawda? W lampach łazienkowych firmy STEINEL za eleganckimi kloszami kryje się najnowsza technologia - czujniki wysokiej częstotliwości reagują na ruch, natychmiast włączając światło. Czujniki ruchu mogą być umieszczane we wnętrzu lampy, dzięki czemu nie szpecą wnętrza.
4) iCon - modułowe meble łazienkowe i ceramika
Meble i umywalki iCon sprawdzą się i w eleganckim salonie kąpielowym, i w małej łazience. Kolekcję tak zaprojektowano, aby prostokątne umywalki w 10 rozmiarach - od 120 do zaledwie 38 cm! - oraz modułowe meble łazienkowe można było dowolnie komponować.
Wiszące szafki podumywalkowe, szafki boczne niskie i wysokie (także z lustrzanymi frontami) mogą być w kolorze białym, platyna lub burgund (na zdjęciu). Do nich dobierzemy półki i lustra z oświetleniem, czyli wszystko, co potrzebne, aby urządzić łazienkę.
5) Elegancka tapeta w salonie kąpielowym
Do wykorzystania w łazienkach przystosowane są specjalne gatunki tapet. Mogą to być tapety papierowe pokryte warstwą zmywalną, winylowe lub z włókien szklanych pokrytych lakierem akrylowym, farbą akrylową lub epoksydową. Tapeta papierowa jest najbardziej delikatna, więc można ją układać tylko w łazienkach z oknem i dobrze wentylowanych.
Zdecydowanie mocniejsza jest tapeta winylowa, przystosowana do wielokrotnego zmywania. Natomiast tapety z włókien szklanych, zabezpieczone odpowiednim materiałem (lakierem lub farbą), który uodparnia je na zabrudzenia, szorowanie i wilgoć, można stosować nawet wewnątrz natrysku.
Do łazienki nadają się również tapety natryskowe z naturalnych składników lub na bazie żywic syntetycznych. Pierwszego rodzaju nie należy stosować w tzw. strefie mokrej, gdyż rozpływają się na skutek kontaktu z wodą. Aby zabezpieczyć taką tapetę przed działaniem wody, należy jej powierzchnię pokryć lakierem na bazie żywicy akrylowej. Natomiast, tapeta natryskowa z żywic syntetycznych jest całkowicie odporna na wodę, a producenci nie podają żadnych ograniczeń w zakresie jej stosowania.
6) Ażurowe meble z teku
Komplet prostych ażurowych mebli firmy Sealskin z doskonałego do łazienki drewna tekowego wprowadza do wnętrza lekkość, dalekowschodni umiar i ład.
7) Okrągła wolno stojąca kabina prysznicowa
Jeżeli tylko miejsce w łazience na to pozwala, oprócz wanny zainstalujmy kabinę prysznicową. Szybko docenimy fakt, że wskakując pod prysznic oszczędzamy nie tylko czas, ale też wodę. Jeżeli w domu planujemy więcej niż jedną łazienkę warto zastanowić się, czy wannę i kabinę instalować razem, czy może rozdzielić.
fot. otwierająca: manbob86 / pixabay.com