Szykujesz się do wyposażenia łazienki, ale nie wiesz, co wybrać? Prezentujemy 7 ciekawych propozycji wyposażenia łazienki.

1) Łazienkowa wykładzina z PVC

Propozycją wartą uwagi są wykładziny elastyczne. Ciekawe wzornictwo oraz bogata i wyrafinowana kolorystyka, a przy tym stosunkowo niska cena, sprawiają, że wykładzina z PVC jest powszechnym materiałem wykończeniowym. Można ją ułożyć nie tylko na podłodze - świetnie sprawdza się na ścianach.

Szczególnie ciekawie prezentuje się połączenie płytek ceramicznych na podłodze z elastyczną wykładziną na ścianie, która do złudzenia przypomina modne tynki natryskowe.

2) Szafka pod umywalkę Caldas

Producent: Shower Star

Materiał: korpus z płyty wiórowej, front z płyty MDF

Wymiary: 90 x 46 x 36 cm

Opis: Szafka wisząca z praktycznym uchwytem na ręcznik. 

Leroy Merlin; Cena: 863.00 zł

3) Lampa łazienkowa z czujnikiem ruchu

Gdy wchodzimy do łazienki, światło samo się zapala. Wygodne, prawda? W lampach łazienkowych firmy STEINEL za eleganckimi kloszami kryje się najnowsza technologia - czujniki wysokiej częstotliwości reagują na ruch, natychmiast włączając światło. Czujniki ruchu mogą być umieszczane we wnętrzu lampy, dzięki czemu nie szpecą wnętrza.

4) iCon - modułowe meble łazienkowe i ceramika

Meble i umywalki iCon sprawdzą się i w eleganckim salonie kąpielowym, i w małej łazience. Kolekcję tak zaprojektowano, aby prostokątne umywalki w 10 rozmiarach - od 120 do zaledwie 38 cm! -  oraz modułowe meble łazienkowe można było dowolnie komponować.

Wiszące szafki podumywalkowe, szafki boczne niskie i wysokie (także z lustrzanymi frontami) mogą być w kolorze białym, platyna lub burgund (na zdjęciu). Do nich dobierzemy półki i lustra z oświetleniem, czyli wszystko, co potrzebne, aby urządzić łazienkę.

5) Elegancka tapeta w salonie kąpielowym

Do wykorzystania w łazienkach przystosowane są specjalne gatunki tapet. Mogą to być tapety papierowe pokryte warstwą zmywalną, winylowe lub z włókien szklanych pokrytych lakierem akrylowym, farbą akrylową lub epoksydową. Tapeta papierowa jest najbardziej delikatna, więc można ją układać tylko w łazienkach z oknem i dobrze wentylowanych.

Zdecydowanie mocniejsza jest tapeta winylowa, przystosowana do wielokrotnego zmywania. Natomiast tapety z włókien szklanych, zabezpieczone odpowiednim materiałem (lakierem lub farbą), który uodparnia je na zabrudzenia, szorowanie i wilgoć, można stosować nawet wewnątrz natrysku.

Do łazienki nadają się również tapety natryskowe z naturalnych składników lub na bazie żywic syntetycznych. Pierwszego rodzaju nie należy stosować w tzw. strefie mokrej, gdyż rozpływają się na skutek kontaktu z wodą. Aby zabezpieczyć taką tapetę przed działaniem wody, należy jej powierzchnię pokryć lakierem na bazie żywicy akrylowej. Natomiast, tapeta natryskowa z żywic syntetycznych jest całkowicie odporna na wodę, a producenci nie podają żadnych ograniczeń w zakresie jej stosowania.

6) Ażurowe meble z teku

Komplet prostych ażurowych mebli firmy Sealskin z doskonałego do łazienki drewna tekowego wprowadza do wnętrza lekkość, dalekowschodni umiar i ład.

7) Okrągła wolno stojąca kabina prysznicowa

Jeżeli tylko miejsce w łazience na to pozwala, oprócz wanny zainstalujmy kabinę prysznicową. Szybko docenimy fakt, że wskakując pod prysznic oszczędzamy nie tylko czas, ale też wodę. Jeżeli w domu planujemy więcej niż jedną łazienkę warto zastanowić się, czy wannę i kabinę instalować razem, czy może rozdzielić.

fot. otwierająca: manbob86 / pixabay.com