Pralnia - oddzielna lub połączona z łazienką, to rozwiązanie niezwykle praktyczne i wygodne. Tylko gdzie ją zaaranżować i jak ją wyposażyć, by rzeczywiście była funkcjonalna? I dlaczego tak ważne są w niej akcesoria meblowe?

Oddzielna pralnia to obecnie jedno z najczęściej wymienianych must have  domu. Odpowiednio zaaranżowana i wyposażona przestrzeń gospodarcza, w której ustawić możemy: pralkę i suszarkę, kosz na brudne ubrania, deskę do prasowania, a także wszystkie potrzebne detergenty, to rozwiązanie wygodne oraz znacząco ułatwiające utrzymanie czystości. Pozwala nie tylko na samo pranie, ale również na jego rozwieszenie, segregację, złożenie i uprasowanie.

Na ogół pralnię umieszczamy niedaleko sypialni lub głównej łazienki, ale zdarza się, że powstaje w miejscu zaskakującym - np. w garażu czy na poddaszu. To całkiem słuszne posunięcie, gdyż oddalenie od salonu i przestrzeni dziennej sprawia, że domownicy nie muszą słuchać odgłosu wirowania podczas kolacji czy oglądania ulubionego filmu, a goście nie zobaczą bałaganu.

- Co zaś gdy miejsca na oddzielną pralnię jest za mało? W mniejszych mieszkaniach jej funkcję pełni zazwyczaj wydzielony kącik w łazience lub kuchni, w którym ustawia się sprzęt AGD. I co ważne, i w tym wypadku brak miejsca nie znaczy wcale, że skazani jesteśmy na brak funkcjonalności czy nieład. W obu przypadkach - i w pralniach przestronnych, i w tych mniejszych, możemy ułatwić sobie codzienne czynności za pomocą sprytnych akcesoriów meblowych. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS. Jakich?

Wybierz kosze na pranie

Oprócz urządzeń AGD, pierwszorzędną rolę pełnią w pralni… kosze na brudne ubrania. Postawić je możemy obok pralki lub - jeśli zależy nam na dyskrecji - schować w szafce. I tu, dzięki akcesoriom meblowym, mamy kilka opcji do wyboru.

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na nową linię koszy na pranie marki REJS. Obejmuje ona pojemniki, które można przymocować do frontu otwieranego tradycyjnie (na zawiasach) bądź uchylnie. Poza tym, w jej ramach dostępne są też pojemniki, które można zawiesić na specjalnych prowadnicach i wysuwać jak szufladę. Oba warianty zapewniają łatwy dostęp do kosza, a jednocześnie pozwalają go dyskretnie schować.

- Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest zestaw dwóch pojemników. Za jego pomocą możemy od razu segregować pranie na ciemne i jasne. W tym przypadku kosze zawieszone są na wytrzymałym wysuwnym stelażu przeznaczonym do szafek o szerokości 60 cm. - wyjaśnia Damian Rybak.

Do wyboru REJS proponuje dwa rodzaje pojemników. Większe wykonano z tworzywa sztucznego w matowym, białym wykończeniu (oferowane są z pokrywą w komplecie). Mniejsze zaś produkowane są z białego drutu i nie mają pokrywy. Oba wyróżniają się ażurową budową, która zapewnia cyrkulację powietrza, co w przypadku brudnych tekstyliów jest bardzo ważne - np. wówczas gdy z jakiegoś powodu pranie się opóźni.

House Master - do szaf gospodarczych

Innym rozwiązaniem pomagającym utrzymać porządek w pralni jest odpowiednia organizacja szafy gospodarczej. Ułatwia ją stelaż House Master REJS, który powstał z myślą o przechowywaniu akcesoriów i urządzeń służących do utrzymania czystości i porządku. Dostępny w wersji prawej i lewej stelaż przeznaczony jest do szafek o szer. 40 cm z drzwiami przesuwnymi lub osadzonymi na standardowych zawiasach. W wersji podstawowej obejmuje:

  • 3 półeczki o różnych rozmiarach, na których możemy ustawić środki czystości, wiadra, a nawet odkurzacz.
  • Listwę na 3 haczyki np. na ściereczki.
  • Specjalnie wyprofilowany wieszak na rurę odkurzacza.
  • 3 uchwyty na szczotki, w które po wyjęciu uszczelki można wsunąć rurę od odkurzacza.

Zastosowany w stelażu do szafy gospodarczej House Master system jezdny REJS z miękkim dociągiem gwarantuje płynny ruch podczas otwierania i zamykania. Wersję podstawową możemy dopasowywać do własnych potrzeb np. przesuwając wysokość zawieszenia półeczek czy mocując dodatkowe uchwyty. Wszystko po to, by maksymalnie ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności.

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu