Minimalizm w wielkomiejskim wydaniu 

Eleganckie, nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie, które odzwierciedlają ducha życia w dużym mieście, a jednocześnie oferują komfort i wygodę mieszkańcom. To esencja stylu CITY CAVE.

Pozornie pełne mroku, ascetyczne, niemal industrialne wnętrze przywodzi skojarzenie z męską łazienką. Ciepłe i przyjazne kolory wnętrza, wysmakowane detale i funkcjonalne sprzęty skierowane są zarówno do kobiet i mężczyzn - osób, które kochają prostotę i szukają we wnętrzach ukojenia dla zmysłów.

Czyste linie i powściągliwość formy podkreślają szlachetność materiałów oraz perfekcję wykończenia, niczym w ubraniu szytym na miarę. Dzięki palecie ziemistych i ciemnych barw łazienka łączy atmosferę intymności z nowoczesnym, wielkomiejskim charakterem.

Nowoczesne rozwiązania projektowe, takie jak proste linie, minimalistyczne formy i wykorzystanie nowoczesnych materiałów to element charakterystyczny wnętrza w stylu CITY CAVE.

Na zdjęciu: OMNIRES SLIDE, system prysznicowy podtynkowy, grafit

Staranna selekcja detali 

W tym stylu mniej znaczy więcej. Unika się przeciążenia przestrzeni przedmiotami. Wyposażenie jest starannie wyselekcjonowane, a przestrzeń jest zwykle dobrze zorganizowana. Popularne są również otwarte prysznice, często oddzielone tylko delikatną szybą lub panelem. Taki projekt nadaje łazience nowoczesny i przestronny wygląd, ale też podnosi istotę detali, takich jak baterie umywalkowe, prysznicowe, czy inne akcesoria.

Tutaj armatura zachwyca swym minimalizmem, a kamień, beton i oszczędne w formie meble są idealnym tłem dla eleganckich modeli z kolekcji OMNIRES SLIDE. Ta prosta w formie kolekcja armatury dyskretnie komponuje się z przestrzenią, a jednocześnie przykuwa uwagę kształtem. Jej grafitowe wykończenie o satynowej, szczotkowanej powierzchni chwyta światło płaszczyznowo, załamując je pod różnymi kątami.

Linię SLIDE zaprojektowała Dominika Drezner–Ilczuk, która kierowała się wręcz matematyczną dyscypliną, by osiągnąć zamierzony efekt. SLIDE to geometryczny i jednocześnie awangardowy wzór, który we wnętrzu CITY CAVE nabiera nowego charakteru.

Kolekcja zdobyła wyróżnienie w konkursie DOBRY WZÓR łącząc wysokogatunkowy mosiądz wykorzystany w produkcji, najwyższej jakości głowicę ceramiczną i innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na redukcję zużycia wody.

Na zdjęciu: OMNIRES OVO M+, umywalka nablatowa, 55 x 36 cm, kolor black lava

Prostota i funkcjonalna przestrzeń 

Stwierdzenie Louisa Sullivana „Forma podąża za funkcją” zrewolucjonizowało podejście do projektowania budynków ery modernizmu i nadal jest bardzo aktualne. Pamiętajmy o nim tworząc wnętrze w stylu CITY CAVE, ponieważ wielkomiejski styl pozbawiony jest fajerwerków, za to stawia na detale i najlepszą jakość.

Wszystkie elementy łazienki są projektowane z myślą o praktyczności i wygodzie użytkowników. Toalety, umywalki i prysznice są umieszczone w ergonomiczny sposób, a przechowywanie kosmetyków jest zorganizowane w taki sposób, aby ułatwiało codzienne rytuały pielęgnacyjne.

Na zdjęciu: OMNIRES NELSON, haczyk, grafit

Stonowana kolorystyka dodatków

W łazience w stylu CITY CAVE, nawet jeśli dominują ciemne i surowe odcienie, dodatki i akcesoria pełnią kluczową rolę, by nadać wnętrzu charakteru i subtelności. Złagodzą surowość przestrzeni, równocześnie utrzymując jej nowoczesny wygląd. Akcesoria w kolorze miedzi lub grafitu mogą służyć jako elegancki dodatek do wnętrza, który harmonizuje z ogólnym wydaniem łazienki.

Starannie dobrane dodatki z kolekcji NELSON dopełniają przestrzeń. Geometryczne formy o łagodnych, obłych kątach pojawiają się we wnętrzu tam, gdzie są potrzebne, bo dobry design jest też praktyczny.

Bez wątpienia, utylitaryzm narzuca rytm przestrzeni w stylu CITY CAVE. Każdy z elementów wykorzystanych w tym wnętrzu jest na miejscu, dokładnie tam, gdzie sięga ręka. Nic nie zakłóca tej przestrzeni czyniąc z niej idealne miejsce wytchnienia.

Więcej informacji na: omnires.com