Specjaliści w dziedzinie łazienek oferują kompaktowe wanny, które zmieszczą się nawet w najmniejszej łazience, dzięki czemu każdą przestrzeń można przekształcić w osobistą oazę komfortu. Gdy liczy się każdy centymetr, nadal można zdecydować się na mniejszą wannę, bez uszczerbku dla wyjątkowego relaksu w wannie. Wanny do zabudowy od Villeroy & Boch dostępne są w wymiarach już od 1,40 x 0,70 m. Przy planowaniu łazienki dla jednej osoby ważną rolę odgrywa wewnętrzna konstrukcja wanny. Dzięki odpowiednio dobranemu kątowi nachylenia wanny "solo" tworzą więcej miejsca wewnątrz, pozwalając jednej osobie wygodnie w nich leżeć i czuć się komfortowo.

Sprytne wykorzystanie przestrzeni

Nie zawsze rozmiar jest czynnikiem decydującym: sprytne wykorzystanie elementów architektonicznych może również pomóc w umiejscowieniu wanny na niewielkiej przestrzeni. Można na przykład umieścić wannę pod skośnym sufitem lub dużym oknem - czyli w miejscach, w których nie byłoby szans na instalację kabiny prysznicowej. Nawet w wąskiej i długiej łazience można zmieścić wannę, zwłaszcza, że w tym wypadku długość nie stanowi problemu, a wanny Villeroy & Boch mogą mieć szerokość już 70 cm. W połączeniu z parawanem prysznicowym każda wanna może natomiast pełnić funkcję prysznica.

A co z wanną wolnostojącą?

Wiele osób marzy o wolnostojącej wannie w łazience - nawet w mniejszych pomieszczeniach. Wanny wolnostojące Finion i Theano należą do najbardziej kompaktowych modeli wanien wolnostojących w swojej klasie. Długość wanny Theano zaczyna się już od 1,55 m. Finion, o liniowej, prostej konstrukcji ścian, łączy przestronną wannę wewnętrzną z kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi.

Jeśli to jednak wciąż za duże gabaryty, Claudie Horel radzi, aby wybrać wannę back-to-wall: "Wanna back-to-wall harmonijnie przylega do ściany, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo miejsca” - wyjaśnia. Villeroy & Boch oferuje szeroki wybór nowoczesnych wanien typu back-to-wall w kolekcjach: Collaro, Loop & Friends i Oberon 2.0. Wanny montowane przy ścianie lub w rogu, dzięki monolitycznemu wzornictwu, są najbardziej zbliżone do wanny wolnostojącej, łącząc piękny design z funkcjonalnością.

Więcej informacji na: www.villeroy-boch.pl