Cena nie zawsze przekłada się na jakość

Długotrwała eksploatacja, oddziaływanie twardej wody, osadzanie się kamienia oraz typowe warunki panujące w przestrzeni łazienki mogą negatywnie wpłynąć na stan naszych baterii. To zjawisko obejmuje nawet najdroższe modele. Wyższa cena nie gwarantuje nam więc bezawaryjności ani długotrwałego użytkowania. Z drugiej strony, zbyt niski koszt zakupu często idzie w parze z niską jakością wykonania. Gdzie więc znaleźć złoty środek? Bez wątpienia, solidny producent to klucz.

Przy wyborze baterii, istotne są użyte materiały. W tanich produktach, oferowanych przez mniej znane marki, jakość często pozostawia wiele do życzenia. W rzeczywistości, pozorne oszczędności mogą prowadzić do ciągłego naprawiania i w efekcie, konieczności wymiany całego urządzenia. W przypadku renomowanych marek, takich jak KFA Armatura, jakość to standard, która przekłada się na wyższą odporność produktów na uszkodzenia oraz większą wytrzymałość na korozję i działanie wody. To także dokładne normy produkcyjne, a także łatwość montażu i obsługi.

Wymiana regulatora temperatury w baterii umywalkowej:

KFA Armatura poza wysoką jakością produktów zapewnia również szeroką gamę części zamiennych oraz wsparcie posprzedażowe. Profesjonalny serwis zawsze reaguje na zgłoszenia do 48 godzin, aby wspierać użytkowników.

Dostępność części zamiennych

Naturalnym procesem jest zużycie i wymaganie naprawy, nawet w przypadku najlepszego sprzętu. Jednakże w przypadku produktów wysokiej jakości, takich jak baterie KFA Armatura, potrzeba naprawy pojawia się znacznie później i rzadziej. A nawet jeśli taka potrzeba się pojawi, producent zapewnia dostępność części zamiennych, które ulegają naturalnemu zużyciu. Dzięki temu, kiedy nasz kran cieknie, nie musimy od razu myśleć o wymianie całego urządzenia. Często wystarczy oczyścić zakamieniony perlator lub zdemontować i zamontować nowy. To samo tyczy się uszczelek czy głowic.

Ta dostępność części zamiennych dotyczy nawet baterii zakupionych kilkanaście lat temu. Wystarczy dokupić oryginalne komponenty lub zestawy naprawcze, co pozwoli uniknąć konieczności przeprowadzania kompleksowych remontów łazienki. To ważna oszczędność, szczególnie w obliczu wzrostu cen w wyniku inflacji, który może utrudniać nadmierną modernizację łazienki. Naprawa produktów nie nadszarpnie naszego budżetu, ponieważ części zamiennych są zwykle znacznie tańsze, a ich wymiana niekiedy nie wymaga interwencji fachowca.

Wymiana przełącznika natrysku w baterii wannowej:

Zamówienia części zamiennych KFA Armatura to prosty proces. Intuicyjna wyszukiwarka dostępna na stronie producenta pomaga szybko znaleźć właściwe komponenty spośród obszernej bazy zawierającej ponad 600 różnych rozwiązań. Wystarczy określić, co wymaga wymiany, a następnie wybrać odpowiedni produkt. System błyskawicznie przedstawi dostępne opcje. Jeśli okazałoby się, że potrzebnej części nie ma, można skontaktować się z doradcą telefonicznie lub mailowo.

Wyszukiwarka części zamiennych KFA Armatura TUTAJ: www.kfa.pl/naprawiaj

Najczęstsze usterki i ich naprawa

Najczęstsze usterki baterii dotyczą głównie uszczelek, napowietrzacza (znanego również jako perlator) oraz głowic. Problemy z tymi elementami objawiają się poprzez cieknący kran, nieregularny strumień wody, wycieki w okolicach uchwytu lub trudności w poruszaniu dźwignią.

Aby uniknąć drobnych awarii w obrębie zlewu, warto kierować się zasadą "lepiej zapobiegać niż leczyć". Regularne sprawdzanie stanu technicznego armatury, czyszczenie perlatora, konserwacja głowic oraz dokręcanie uchwytu mogą zapobiec potencjalnym problemom.

Konserwacja głowicy w baterii termostatycznej:

Niemniej jednak, co robić, jeśli usterka mimo wszystko wystąpi? W takiej sytuacji warto wybrać naprawę zamiast zakupu nowego produktu. To podejście jest korzystne nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. Opóźnienie kolejnych zakupów, zwłaszcza tych niekoniecznych, jest zgodne z duchem "less waste", ponieważ zmniejsza ilość generowanych śmieci.

Samodzielne naprawy

Wiele napraw, takich jak montaż perlatora czy uszczelki, można przeprowadzić samodzielnie. Wśród najprostszych zadań należy wymiana napowietrzacza, który może ulec zatkaniu wskutek osadzania się kamienia. To niewielkie sitko na wylocie kranu odpowiada za rozpraszanie strumienia wody za pomocą powietrza. Możemy je łatwo odkręcić i oczyścić pod bieżącą wodą lub wymienić na nowe, jeśli jest uszkodzone. Montaż nowego elementu zajmuje tylko chwilę.

Wymiana napowietrzacza w baterii oszczędnościowej:

Czy masz problem z kapaniem kranu? Nieustanne krople z wylewki mogą być irytujące i prowadzić do niepotrzebnych kosztów. Nawet niewielka usterka może spowodować stratę aż 12 litrów wody dziennie. W takim przypadku często źródłem problemu jest głowica. Aby naprawić wyciek, należy zamknąć dopływ wody, aby uniknąć zalania łazienki. Następnie demontujemy uchwyt, odkręcając śrubę mocującą, ukrytą pod zaślepką. Kolejny krok to wyjęcie rozety i nakrętki. Na końcu wymieniamy uszkodzoną głowicę i montujemy wszystko z powrotem.

Jeśli te zadania wydają się być dla nas skomplikowane, warto korzystać z dostępnych w sieci poradników. YouTube pełen jest filmików instruktażowych, które krok po kroku pokazują, jak samodzielnie wymieniać poszczególne części lub naprawiać cieknące kraniki. Kanał YouTube KFA Armatura oferuje również wiele wartościowych materiałów DIY, które instruują, jak łatwo wymieniać lub naprawiać podstawowe elementy baterii łazienkowych i kuchennych.

Decyzja o naprawie zamiast wymiany baterii łazienkowej ma wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Po drugie, ogranicza stres i frustrację związaną z awariami. Po trzecie, ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, poprzez zmniejszenie ilości generowanych odpadów. Możemy także czerpać satysfakcję z wykonanej samodzielnie naprawy. Wiele awarii wydaje się bardziej skomplikowanych niż jest w rzeczywistości. Często wystarczy trochę chęci, zakup odpowiednich części i trochę pracy, aby przywrócić naszej armaturze "drugie życie".

Więcej informacji na: www.kfa.pl