Kolory i tekstury

Compila prezentuje szeroką ofertę płytek ściennych i podłogowych, dostępnych w zróżnicowanych formatach i paletach barw, obejmujących łącznie dwanaście kolorów. Wśród nich znajdują się cztery podstawowe, neutralne odcienie - Paper, Cement, Shadow i Taupe - które dostępne są zarówno w wersji ściennej, jak i podłogowej. Cztery inne kolory: Aqua, Nude, Mint i Botanic, przeznaczone są wyłącznie dla płytek ściennych, podkreślając ich unikalny charakter. Natomiast dla płytek podłogowych zarezerwowano cztery ciemniejsze bądź ziemiste odcienie - Sand, Cotto, Storm i Coal, co podkreśla ich specjalne zastosowanie. Możliwości kombinacji tych kolorów oferują praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Formaty dla każdej przestrzeni

Dzięki bogatej ofercie rozmiarów płytek, począwszy od dużych formatów 60x120 cm aż po malutkie 5x5 cm, oraz opcjom wykończenia, jak powierzchnia ABS z poślizgiem klasy R10/B, oraz wprowadzeniu nowych grubości 9 mm dla formatów 60x60 cm i 30x60 cm, możliwości ich zastosowania są niezwykle szerokie. Ponadto, dla wymiarów płytek podłogowych 30x60 cm i 60x60 cm, dostępna jest także wersja z powierzchnią antypoślizgową klasy R11/B, dostępna w trzech kolorach, która idealnie nadaje się do przestrzeni wymagających zwiększonej odporności na poślizg.

Dekoracje, które ożywiają przestrzeń

Błyszczące płytki, wzbogacone subtelnie "falującym" wzorem reliefowym, o wymiarach 10x30 cm, oferowane są w dziewięciu różnorodnych kolorach. Umożliwiają one kreowanie dekoracji wnętrz, które wnoszą świeżość i dynamikę do każdego pomieszczenia. Wyjątkowość aranżacji można dodatkowo podkreślić, eksperymentując z różnymi sposobami układania płytek na ścianie: poziomym, pionowym, bądź diagonalnym. Na przykład, pastelowa zieleń mięty wprowadzi do łazienki relaksujący klimat, natomiast ciepły odcień cotto, czyli efektowna czerwono-brązowa płytka, doda kuchni wyjątkowego charakteru.

Dekory roślinne - dotyk natury w Twoim domu

Dekory roślinne wnoszą elegancję motywów kwiatowych do każdego pomieszczenia. Zestaw 4 płytek 30x60 cm tworzy razem harmonijną i płynną kompozycję o formacie 60x120 cm. Łączenie wielu takich zestawów umożliwia tworzenie efektownych ścian kwiatowych, które doskonale komponują się nie tylko z innymi płytkami z serii Compila, ale również z płytkami w jasnych odcieniach, pozwalając na nieograniczoną kreatywność w aranżacji przestrzeni.

Dekory Onsen i ich inspiracje

Dekory Onsen o wymiarach 30x60 cm czerpią inspirację z ludzkiego dotyku, odzwierciedlając subtelność linii papilarnych. Są one osadzone w harmonijnej palecie czterech barw: najjaśniejszego Paper, miękkiego Nude, świeżej Mięty oraz miejskiego Cementu. Symfonię kolorów podkreśla rewolucyjna tekstura DryFix, która nadaje płytkom delikatny i precyzyjny relief z refleksami światła. Dekoracje zostały zaprojektowane tak, aby były niepowtarzalne. Dzięki 14 różnym wzorom możliwym do układania w sposób losowy, mieszania i dopasowywania, istnieje możliwość stworzenia dekoracyjnych ścian, które staną się niepowtarzalnym elementem wnętrza.

Czym wyróżnia dekoracja Game?

Dekoracja Game wyróżnia się jasną, matową powierzchnią płytek o wymiarach 30x60 cm, na którą nałożono błyszczące, mozaikowe, prostokątne elementy w kontrastujących kolorach z kolekcji Compila. Wykorzystując różnorodność dekorów, można osiągnąć dynamiczny efekt wizualny, przypominający fale poruszające się po ścianie.

Ornamento - wielowymiarowość dekoracji

Dekor Ornamento w formacie 60x60 cm jest kwintesencją różnorodności kolorystycznej kolekcji Compila, łącząc w sobie elementy nawiązujące do popularnych dekoracji o geometrycznych i patchworkowych wzorach. Możliwość zastosowania go zarówno jako samodzielną dekorację podłogową lub ścienną, jak i element uzupełniający wnętrze, podkreśla jego uniwersalność. Dekor Ornamento harmonijnie współgra z innymi podłogami z serii Compila, tworząc spójną i estetycznie przyjemną całość. Oferta kolekcji jest dodatkowo rozszerzona o szeroki wybór cokołów i stopnic schodowych, co umożliwia kompleksowe zaprojektowanie przestrzeni. 

Więcej informacji na: www.rako.eu