W jakim stylu urządzić pokój dziecięcy?

W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę to, w jakim stylu chcemy urządzić pokój naszego dziecka, dopiero później skupić się na dodatkach, które będą pasowały do całej koncepcji. W ostatnim czasie królują dziecięce aranżacje w stylu skandynawskim, nowoczesnym lub vintage. Te pierwsze charakteryzują się pastelowymi kolorami oraz naturalnymi elementami, które są w stanie stworzyć przytulną przestrzeń idealną zarówno do odpoczynku, jak i zabawy.

Pokój dziecięcy urządzony w nowoczesnym stylu z kolei pozwala na większą dowolność. Kolorowe meble, wesołe dodatki i zabawne wzory pobudzą wyobraźnię najmłodszych członków naszych rodzin. Coraz popularniejsze staje się również rozwiązanie, w którym do aranżacji pokoju dziecka wykorzystuje się elementy vintage. Tutaj na prowadzenie wychodzą drewniane, postarzane meble, klimatyczna tapeta i dodatki w stylu boho.

Co na ścianę w pokoju dziecka?

Chociaż dziecięce pokoje lubią biel, na powierzchnię ściany warto wprowadzić nieco więcej koloru. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są tapety dziecięce, które oferują ogromne możliwości aranżacyjne. W zależności od wieku naszej pociechy, na ścianie możemy zamontować okleiny w najpiękniejszych i najmodniejszych wzorach. Dla niemowlaków najodpowiedniejsze tapety to te o wzorach gwiazdek, kropek, pasków, chmurek czy serduszek, które występują w przepięknych, pastelowych odcieniach.

Nieco starszym dzieciakom do gustu z pewnością przypadną wszelkie tapety z motywami bajek - myszka miki, księżniczki czy gwiezdne wojny królują na ścianach nowoczesnych pokoików dziecięcych, zachęcając do wymyślania i opowiadania najpiękniejszych historii. Ogromną popularnością cieszą się wszelkie tapety dziecięce w skandynawskim stylu. Geometryczne wzory, motywy roślinne czy zwierzęce w dziecięcym wydaniu sprawiają, że pomieszczenie staje się jeszcze bardziej przytulne.

Podłoga w pokoju dziecka - co wybrać?

Podłoga to najbardziej eksploatowana powierzchnia w pokoju dziecka, dodatkowo narażona na wiele czynników zewnętrznych. Szczególnie najmłodsze pociechy uwielbiają spędzać na niej czas, bawiąc się i rozrabiając, nie zwracając uwagi na wszelkie szkody. Warto zadbać więc o materiały najwyższej jakości, które przetrwają próbę czasu. Najlepszym wyborem na podłogę do pokoju dziecka są długotrwałe i łatwe w utrzymaniu czystości panele winylowe. To rozwiązanie, które zapewnia ciepło pod stopami, ciche użytkowanie, antypoślizgowe właściwości i wodoodporność. Co więcej, obszerna oferta paneli winylowych pozwala na wybór wzoru imitującego naturalne drewno, co zapewnia atrakcyjny wygląd posadzki przy zachowaniu właściwości użytkowych.

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Wiemy już, jakie materiały warto wybrać na powierzchnię ściany oraz podłogi w dziecięcym pokoiku, ale co z resztą aranżacji? Podczas urządzania wnętrza swojej pociechy należy wziąć pod uwagę rozwiązania dopasowane do potrzeb najmłodszych członków rodziny. Warto zadbać o dodatkowe miejsce na wszelkie zabawki, maskotki, książeczki i kredki, co pomoże uporządkować przestrzeń. Wszystkie te rzeczy umieszczone na wierzchu stworzą chaos aranżacyjny i wrażenie przytłoczenia.

Dodatkowy regał z zamkniętymi półkami czy skrzynia na zabawki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Coraz popularniejszą metodą staje się również wydzielenie pokoju na trzy strefy: do zabawy, nauki i odpoczynku. Najłatwiej zrobić to przy pomocy dodatków i dekoracji np. kącik do zabawy oddzielić od reszty pokoju dywanikiem, a na ścianie przy biurku zamontować stylową tapetę, która odpowiada na zainteresowania dziecka.

Idealny dziecięcy pokój to ten stworzony z myślą o zainteresowaniach i upodobaniach naszej pociechy. Przy tym wszystkim warto również zadbać o rozwiązania funkcjonalne, trwałe i estetyczne, tworzące przestrzeń, w której dziecko będzie uwielbiało przebywać, bawić się, uczyć i odpoczywać.

ARTYKUŁ PARTNERA