Podłoga wyłożona wykładziną może sprawić, że pomieszczenie stanie się przytulne, kolorowe i nabierze domowego ciepła. Wykładziny dywanowe znakomicie nadają się na podłogi w salonie, podczas gdy w jadalni możemy ułożyć wykładzinę elastyczną.

Nowoczesne wykładziny są trwałe i efektowne. Główną ich zaletą jest to, że szybko się je układa, a w razie potrzeby łatwo wymienia. Wykładziny dywanowe najczęściej wykonane są z mieszanki wełny i włókien sztucznych. Ocieplają wnętrze, wyciszają hałas, dają poczucie komfortu. Mogą być układane zarówno na betonie, jak też klepce czy starej wykładzinie.

Dostępne są też wykładziny z naturalnych włókien roślinnych, na przykład z sizalu, włókna kokosowego lub trzcinowego. Są to wykładziny antystatyczne, mają różne faktury oraz modne obecnie, ekologiczne kolory. W jadalni świetnie sprawdzą się łatwe do utrzymania w czystości wykładziny elastyczne. Producenci oferują obecnie tak wiele wzorów i kolorów, że bez trudu można wybrać coś do każdego wnętrza.

   
Wykładzina dywanowa Comodore dzięki delikatnemu, prostemu wzorowi idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrze.   Wielobarwny dywan położony na stonowanej wykładzinie podłogowej staje się dekoracyjny niczym abstrakcyjny obraz.   Wykładzina dywanowa Barok nie tylko ociepla podłogę i wygłusza kroki - jest również ozdobą klasycznego salonu.

Nowoczesne wykładziny z PVC w niczym nie przypominają linoleum sprzed kilkudziesięciu lat. Wzory wykładzin imitują rozmaite rodzaje podłóg drewnianych lub kamiennych, płytki ceramiczne oraz przedstawiają rozmaite motywy geometryczne czy roślinne. W końcu salon kojarzy się z ciepłem i przytulnością, której płytki nie są w stanie zapewnić.

opr.: Redakcja
zdjęcia: Komfort