Farby w sprayu są łatwo dostępne i proste w użyciu, a dodatkowo mają duży wybór kolorów. Używając ich, możesz nadać zupełnie nowy charakter twojemu wnętrzu lub dekoracjom - różnorodność uzyskanych efektów może cię zaskoczyć.

 

Zaletą farb w sprayu jest to, że możesz pokryć nimi niemal każdą powierzchnię. Wśród sprayów sprzedawanych przez znanych producentów farb jest między innymi charakteryzujący się idealnym kryciem spray Śnieżka Moje Deko z efektem diamentu. Może być stosowany do malowania szkła, ceramiki, kamienia, metalu i wszystkich powierzchni, które zostały wcześniej pomalowane lakierami i emaliami akrylowymi Wszystkie te podłoża pokryjesz, używając tylko jednego produktu. Co więcej, zrobisz to naprawdę szybko. Nie dziwi więc fakt, że fani rękodzieła szczególnie cenią sobie tę odmianę farb.

Szablony malarskie

Korzystanie z szablonów malarskich to prosty sposób na odmienienie wnętrza. Warto wybrać produkt wielokrotnego użytku, by móc powielić wzór na kilku powierzchniach.. Wybierz spray o dużej przyczepności do nieporowatych powierzchni i odwzoruj nim szablon. Nie zajmie ci to wiele czasu, a mimo to dzięki nowemu, nawet drobnemu, akcentowi kolorystycznemu, twoja łazienka czy kuchnia mogą zostać zupełnie odmienione.

Szablony malarskie możesz wykorzystać również na zewnątrz. Sprawdź, czy spray, który chcesz kupić, jest odporny na czynniki atmosferyczne. Jeśli tak, bez obaw odwzorujesz nim szablon na przykład na donicach czy skrzyniach na kwiaty. A może zechcesz stworzyć własne doniczki? Niepotrzebne pojemniki czy wiaderka przyozdobione wzorem malowanym sprayem będą oryginalnym dodatkiem w aranżacji twojego ogrodu lub balkonu.

Spray metaliczny - wnętrzarski trend

W wielu sklepach wnętrzarskich można kupić złote, srebrne i miedziane dodatki do domu. Samodzielne uzyskanie takich efektów jest prostsze niż ci się wydaje. Wystarczy zaopatrzyć się w spray z połyskiem metalicznym, by przerobić niepozorne przedmioty w produkty z magazynów wnętrzarskich. Większość tego rodzaju sprayów może być nakładana na niemal wszystkie powierzchnie. Zwykłe okrągłe pudełka po czekoladkach czy cukierkach przerobisz na przykład na oryginalne skrzynki na biżuterię lub inne drobne przedmioty, a z puszki albo butelki wyczarujesz nowy wazon. Za pomocą sprayu Śnieżka Moje Deko odmienisz nawet zwykłe plastikowe wieszaki – liczba możliwości zależy wyłącznie od twojej wyobraźni. W sezonie świątecznym możesz w taki sposób stworzyć nowe dekoracje choinkowe.

Renowacja mebli

Przemalowanie całego mebla lub jednej z jego części może odmienić twoje wnętrze nie do poznania. Wyobraź sobie, że proste, drewniane krzesła pokryjesz farbą w wybranym kolorze (w przypadku mebli ogrodowych lub balkonowych sprawdzą się nawet te najbardziej oryginalne, na przykład żółty lub różowy) – pomieszczenie nabierze wtedy zupełnie nowego charakteru. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie mebla do renowacji. Najpierw należy zmatowić starą powierzchnię lakieru lub farby papierem ściernym, następnie odpylić ją, na przykład za pomocą wilgotnej szmatki, a później przystąpić do malowania sprayem.

Zakup farby w sprayu może być początkiem dłuższej przygody z aranżacją wnętrz lub rękodziełem. W taki sposób szybko i tanio dasz drugie życie prostym przedmiotom. Pamiętaj, by przy malowaniu sprayem stosować się do kilku podstawowych zasad: maluj z odległości minimum 25 cm, wstrząśnij puszkę, by odpowiednio wymieszać lakier i staraj się, by warstwy farby były cienkie.

Teraz wystarczy rozejrzeć się dookoła, by znaleźć przedmiot, który mógłby pełnić zupełnie nową funkcję, a przy tym być uroczym dodatkiem do wystroju twojego domu.