Nie od dziś wiadomo, że Duńczycy to jeden z najszczęśliwszych narodów świata. Dlaczego? Jak nikt inny potrafią cieszyć się z małych przyjemności i doceniać to, co dzieje się tu i teraz, niezależnie od okoliczności. Jak radzą sobie z niesprzyjającą, jesienną aurą? Recepta jest prosta - dobra książka, kubek ulubionej herbaty i otoczenie się pięknymi przedmiotami w stylu hygge. Oto inspiracje, które pozwolą stworzyć przytulny azyl w iście skandynawskim stylu.

Poczuj hygge - zanurz się w lekturze

Odpoczynek w łóżku z książką to dla wielu remedium na jesienne wieczory. Ulubiona lektura pozwoli zapomnieć o ciężkim dniu oraz ponurej aurze. Inwestycja w domową bibliotekę stanowi doskonały sposób na walkę z jesienną rzeczywistością. Powiększając nasze prywatne zbiory, nie można zapomnieć o odpowiednim miejscu do ich przechowywania.

Jesień za oknem - stwórz domowy azyl

Gdy za oknem ciemno i zimno, wygodne, przestronne łóżko w sypialni stanowi dla nas schronienie - spokojne miejsce przeznaczone do odpoczynku i wyciszenia. Odrobina lenistwa - czemu nie? Polubimy jesień, dzięki chwilom relaksu, napełniającym nas energią na następny dzień.

Designerskie propozycje, charakteryzujące się skandynawską estetyką, zamienią zwykłą sypialnię w prawdziwy azyl, przepełniony wygodą. Stworzą nie tylko przytulną atmosferę, ale także zapewnią miejsce niezbędne do przechowywania dodatkowej pościeli czy grubych koców.

Jesień w klimacie hygge - magia detali

Niepowtarzalnego klimatu pomieszczeniom nadadzą akcesoria nawiązujące do jesieni - dodatki w odcieniach ciepłych brązów, złota czy te ozdabiane roślinnymi motywami.

Natura zagości w naszych domach dzięki jesiennym bukietom, które w połączeniu z modernistycznymi wazonami stanowić będą oryginalny dodatek. Efekt ten osiągniemy również umieszczając charakterystyczne dla tej pory roku owoce, jabłka czy gruszki, w designerskiej misie. Klimatyczny nastrój wprowadzą rozświetlone świeczniki czy zapachowe świece. Miękkie poduszki i grube pledy, przyjdą z pomocą w szczególnie chłodne dni. Utrzymane w jesiennej stylistyce, wprowadzą do wnętrz naturalne piękno tej pory roku.