Pakowanie prezentów - biel jako dobra baza

Wybierając biały papier prezentowy możemy własnoręcznie go ozdobić. Klasyką gatunku są tutaj pieczątki z ziemniaka. Biel i czerń to dobre zestawienie dla miłośników minimalizmu. Zapakowane w ten sposób prezenty możemy przyozdobić zielonymi gałązkami i cienkim sznurkiem jutowym.

Fot. Pinterest

W przygotowanie prezentów warto zaangażować całą rodzinę. Efektem tego będą nie tylko pięknie zapakowane pudełka, ale także czas spędzony wspólnie z najbliższymi.

Fot. Pinterest

Papier pakowy - najgorętszy trend w pakowaniu prezentów!

Kiedyś szary papier kojarzył nam się z obłożonymi podręcznikami ze szkolnej ławki. Wielu rodziców korzystało z tego materiału, ponieważ był trwały i zapobiegał niszczeniu się książek. Wtedy to prezenty pakowane były w kolorowe, błyszczące papiery dekoracyjne. Im bogatsze, tym lepiej.

Gdy kilka lat temu dotarła do nas moda na styl skandynawski, metamorfozę przeszły nie tylko nasze domy, lecz także podejście do życia. Dużą wagę przywiązujemy do ekologii, doceniamy minimalizm. W taki sposób papier pakowy został wykorzystywany przez nas do ozdabiania prezentów.

Fot. Pinterest

Ciekawą propozycją ozdobienia frontu pudełka jest konstrukcja z kartonowych słomek w świątecznej kolorystyce. Słomki możemy dowolnie przycinać i łączyć ze sobą tworząc rozmaite kształty: gwiazdy, choinki, aniołki.

Fot. Pinterest

Pakowanie prezentów - zielone dekory!

Eukaliptus kojarzy nam się przede wszystkim z misiem Koala, dla którego jest on głównym pożywieniem. Tymczasem coraz częściej liście eukaliptusa możemy zaobserwować w dekoracjach bożonarodzeniowych. Tradycyjne igliwie, czy egzotyczny eukaliptus? Wybór należy już tylko do nas.

Fot. Westwing

Złoto zawsze w cenie

Fot. Westwing

Jeśli natomiast lubimy przepych, a Święta kojarzą nam się z błyskotkami, postawmy na złote detale. Warto wybrać dla nich bezpieczne tło w postaci białego bądź czarnego papieru. Wtedy blask złota nie będzie nachalny i zachwyci każdego obdarowywanego.

Fot. The Everygirl

My w tym roku stawiamy na eko minimalizm i skandynawską prostotę. A Wy? Czas zakupić prezenty!

Fot. Westwing
Autor
Pakowanie prezentów - jak zrobić to dobrze?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....