Pomysły na ścianę z telewizorem

Możliwości aranżacyjnych ściany z telewizorem jest naprawdę sporo. Dziś odchodzi się od ciężkich meblościanek na rzecz mniejszej ilości mebli i uzyskania efektu przestrzenności. To wcale nie oznacza, że nasz telewizor musi grać w salonie pierwsze skrzypce.

Na ścianie telewizyjnej warto wykorzystać różne faktury - może to być naturalna lub bielona cegła, drewniana okładzina ścienna, beton architektoniczny lub oryginalna tapeta.

Jeśli zdecydujemy się na gładką ścianę spójną z resztą pomieszczenia możemy ozdobić pustą przestrzeń nad telewizorem kolażem plakatów i zdjęć lub umieścić wyżej półkę ścienną na książki i bibeloty.

W tej aranżacji telewizor został sprytnie zawieszony w kolumnie pomiędzy oknami. Architektka znalazła nawet miejsce na dodatkowe półki. MIKOŁAJSKA STUDIO, fot. Jakub Dziedzic

Dla wrażliwych estetów ciekawym rozwiązaniem może okazać się także telewizor imitujący obraz taki jak the Frame marki Samsung. The Frame to telewizor, która w niezwykły sposób łączy technologię i sztukę. Gdy jest wyłączony film, na jego ekranie możemy podziwiać najwyższej jakości reprodukcje dzieł sztuki oraz własne fotografie.

Można też korzystać z zasobów sklepu ze sztuką - Art Store, który wzbogacił się właśnie o reprodukcje 38 obrazów, prezentowanych na co dzień w zbiorach Muzeum Thyssen w Hiszpanii. W sumie do wyboru w Art Store jest już ponad 1200 dzieł, w tym obrazy, zdjęcia czy grafiki.

Dostępna w sklepie Art Store kolekcja jest nieustannie rozszerzana o nowe dzieła, które są rekomendowane przez światowej sławy kuratorów. SAMSUNG

A co z kominkiem? Niektórzy decydują się na umieszczenie go na tej samej ścianie co telewizor. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, gdyż tworzy to niepotrzebny chaos i rozprasza wzrok. Rekomendujemy umieszczenie kominka na bocznej ścianie.

Aranżując przestrzeń wokół telewizora zadbajmy także o estetyczne przechowywanie kabli. Najlepszym rozwiązaniem będzie kanał podtynkowy, który ukryje wszystkie mankamenty.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt audio do telewizora?

Oprócz kwestii wizualnych istotnym elementem przy aranżacji ściany z telewizorem jest wybór odpowiedniego sprzętu. Swoimi rekomendacjami podzielił się z nami Hubert Wiśniewski - ekspert Top Hi-Fi & Video Design.

- Najnowsze telewizory wprawdzie zapewniają znakomity obraz i żywe kolory, lecz pod względem jakości dźwięku pozostawiają wiele do życzenia. Jak temu zaradzić? Jako eksperci dobrego brzmienia oferujemy takie rozwiązania, które pozwolą sprawić, aby doznania dźwiękowe szły w parze z tymi wizualnymi.

Telewizor QLED TCL C81 to mistrzowskie połączenie nowoczesnych technologii dźwięku i obrazu. Wyposażony jest w technologie Quantum Dot oraz Dolby Vision, dzięki czemu oglądany obraz ma głębsze kolory i ostrzejszy kontrast. O oprawę dźwiękową dbają Dolby Atmos i wbudowany soundbar ONKYO, a głębokie przestrzenne brzmienie zapewnia wrażenia niczym z sali koncertowej. Osadzony w skandynawskim designie telewizor z ultracienką metalową ramą doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrza, a system operacyjny Android TV umożliwia ściągnięcie wszystkich ulubionych aplikacji. TCL.COM

Sprzęt audio do telewizora to nie musi być zajmujący dużo miejsca zestaw kina domowego, choć ten bez wątpienia zapewni najlepsze efekty przestrzenne i pozwoli poczuć się jak w prawdziwym kinie. Istnieje wiele różnych sposobów na dobry dźwięk w salonie - także takich, które dzięki swojemu designowi staną się jego ozdobą. Zacznijmy od aktywnych głośników marki AudioPro - mniejszy model A26 lub większy A36. Nie potrzebujemy do nich żadnego dodatkowego wzmacniacza, podłączamy kolumny do telewizora i gotowe. A muzyki możemy słuchać z serwisów streamingowych takich jak Spotify czy Tidal.

To niezwykle estetyczny sposób na dobry dźwięk w salonie! Innym rozwiązaniem jest urządzenie typu „wszystko w jednym” - takie jak Sonoro Meisterstuck. W jednej obudowie mamy tutaj wzmacniacz, odtwarzacz CD, głośniki, radio i funkcje sieciowe. Podłączamy telewizor i otrzymujemy stylowe i niezwykle funkcjonalne domowe centrum rozrywki. Dobrym wyborem będzie też kompaktowy, uniwersalny zestaw stereo złożony z niewielkiego wzmacniacza Bluesound Powernode 2i oraz kolumn głośnikowych B&W 606.

Otrzymujemy fenomenalny dźwięk i stylowy sprzęt audio, który do telewizora możemy podłączyć przewodem HDMI. Najlepiej jest oczywiście przyjść do jednego z naszych 18 salonów i porozmawiać z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie i udostępnią salę odsłuchową w salonie do przetestowania sprzętu przed jego zakupem.

Autor
Jak zaaranżować ścianę z telewizorem?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....