Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na urządzenie idealnego salonu. Każdy ma nieco inne oczekiwania wobec tej strefy relaksu. Istnieją natomiast uniwersalne zasady, którymi warto się kierować, aranżując salon zgodnie ze swoimi potrzebami i swoim poczuciem estetyki. Podobnie jak istnieje doskonały sposób, by w jednym miejscu znaleźć i kupić bez wychodzenia z domu wszystkie niezbędne meble i dodatki. To strefa Dom i Ogród na Allegro - źródło inspiracji, doskonałej jakości produktów i niepowtarzalnych okazji cenowych! 

Bezcenne źródła inspiracji

Przed przystąpieniem do wyboru mebli i dodatków warto zastanowić się nad ogólną koncepcją salonu. Współczesne pomieszczenia najczęściej urządza się w minimalistyczny sposób - z użyciem prostych brył, ograniczoną liczbą dekoracji, głównie w jasnych tonacjach, które w połączeniu ze sztucznym bądź słonecznym światłem wizualnie powiększają wnętrze. Jednak nie zawsze musimy podążać za aktualnie panującymi trendami. Do dyspozycji pozostają przecież także modne od wielu lat style:

  • skandynawski wykorzystujący jasne kolory, naturalne drewno i kamień oraz żywe rośliny;
  • industrialny charakteryzujący się obecnością betonu i cegły oraz stonowanymi barwami;
  • tradycyjny z ciepłymi barwami, dużą ilością drewna i przytulnym kominkiem;
  • eklektyczny, który z umiarem łączy z pozoru niepasujące do siebie nawzajem elementy;

Niezależnie od wyboru warto poszukać ciekawych inspiracji - mogą ich dostarczać katalogi meblowe, odwiedzane mieszkania znajomych i oczywiście Allegro. W strefie inspiracji Allegro znajdują się przykładowe wnętrza urządzone przez ekspertów. Najeżdżając na kolejne meble i dekoracje, można bezpośrednio przejść do produktów i zakupić je w atrakcyjnych cenach.

Równie interesująca jest strefa projektanta wnętrz Allegro. Nie brakuje w niej porad dotyczących aranżacji salonu, gotowych koncepcji, optymalnych rozwiązań finansowych czy dedykowanej wyszukiwarki produktów

Spójny kod kolorystyczny

Istotną zasadą przy urządzaniu salonu jest zachowanie spójnego kodu kolorystycznego. W każdym pomieszczeniu dominującą rolę powinny odgrywać maksymalnie trzy dobrze komponujące się ze sobą barwy. Najlepiej, by były stonowane, wtedy pomieszczenie będzie miało bardziej uniwersalny charakter, co ułatwi jego odświeżenie w przyszłości. Do tapicerowanych mebli, takich jak sofy, narożniki i fotele, które można znaleźć na Allegro, warto dopasować dywan, koce, poduszki i zasłony utrzymane w podobnej kolorystyce. Do stołu wykonanego z jasnobrązowego drewna pasować będzie podobny stolik kawowy, komody i szafki także nie powinny wyróżniać się na ich tle.

Bezcenna rola oświetlenia

Salon warto podzielić na strefy o różnym przeznaczeniu, przy czym o charakterze tego podziału decydują preferencje domowników i dostępna powierzchnia. Zazwyczaj mamy do czynienia ze strefą jadalną, strefą wypoczynku (np. skierowaną w stronę telewizora) i opcjonalnie strefą kawową. Analogicznie należy zaplanować oświetlenie. Jako główne źródło światła dobrze sprawdzają się rozmieszczone w całym salonie mniejsze lampy sufitowe. Dużą rolę w stworzeniu klimatu salonu odgrywa również dodatkowe oświetlenie - lampy podłogowe, kinkiety czy lampy stołowe.

Nad stołem przydają się lampy wiszące - oświetlenie strefowe - mile widziane także w strefie kawowej. Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie oświetlenia dekoracyjnego, niekoniecznie intensywnego, ale podkreślającego kontury pomieszczenia (taśmy LED na podwieszanym suficie, oświetlenie meblowe). Taki trójpodział pozwoli na tworzenie swego rodzaju scen świetlnych dostosowanych do potrzeby chwili - wypoczynku, kolacji czy imprezy.

Wyposażenie najwyższej jakości

Praktycznym rozwiązaniem jest postawienie na meble i dekoracje najwyższej jakości. Wbrew pozorom nie musi to oznaczać bardzo dużych wydatków. W dziale Dom i Ogród Allegro w atrakcyjnych cenach można znaleźć meble spełniających wysokie standardy producentów - np. Actona, Signal, Lectus, Mobene Fabryka Mebli, Mebel_Partner, ExitoDesign, Sofotel, Gała Meble, Halmar, Forte, BRW, Bellamy, Novelies, Minko, Konsimo, Lupus, Wójcik, Gilli – a także oświetlenie znanych marek, np. Philips, Osram, Italux, Markslojd, Nowodvorski, Sollux. To samo dotyczy dekoracji, dostępne są produkty firm Yankee Candle, Bloomingville, Dekoria, Eurofirany.

Inwestycja w jakościowe i ponadczasowe meble sprawi, że będą one służyły domownikom przez wiele lat, podczas których salon będzie zmieniał swoje oblicze za sprawą dekoracji. Te ostatnie we współczesnych salonach mają dość oszczędny charakter, jednak bez nich pomieszczenie pozostanie mało atrakcyjnym wizualnie pustkowiem. Allegro to prawdziwa skarbnica nie tylko doskonałych mebli, lecz także unikalnych dekoracji. Oblicze absolutnie każdego pomieszczenia można zmienić dzięki dekoracjom - w salonie idealnie sprawdzą się drobne dodatki, takie jak wazony, kwietniki, ramki do zdjęć, świece i świeczniki, a także obrazy i plakaty, lustra i zegary. Mogą one sprawić, że mieszkanie całkowicie zmieni swój styl, np. z klasycznego na nowoczesny. 

Okazje, których nie możesz przepuścić

Jak znaleźć unikalne produkty w atrakcyjnych cenach, które idealnie sprawdzą się do salonu? Allegro stworzyło do tego kilka możliwości. Warto regularnie przeglądać:

Wspomniana strefa projektanta wnętrz to prawdziwa kopalnia stylowych mebli i dodatków do salonu. Na Allegro pojawiają się rabaty sięgające nawet 70%. Z kolei usługa Allegro Smart zapewnia darmowe dostawy. Wszystko, czego potrzeba do urządzenia idealnego salonu, łącznie z narzędziami, w jednym miejscu? Z Allegro to możliwe!

Advertisement