Nawet najpiękniejszy salon wymaga dodatkowej oprawy, aby był przytulny, nastrojowy i wyjątkowy. Najprostszym sposobem na podkreślenie atmosfery w domu czy mieszkaniu jest odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne systemy, stylowe lampy czy reflektory punktowe, pozwalają dopasować oświetlenie do charakteru i wystroju pomieszczenia. Czasem jednak to nie wystarcza. Aby ukazać wyjątkowość pomieszczenia warto sięgnąć po odpowiednie żarówki. Producenci oferują na rynku ogromną różnorodność produktów, więc zaprojektowanie świateł i ich barw z pewnością nie będzie problemem. Stworzenie indywidualnej, szczególnej atmosfery w salonie może być nie tylko proste, ale także energooszczędne, przyjazne dla środowiska oraz dla portfela.

Sterowanie barwą i natężeniem światła

Zaletą inteligentnej żarówki TP-Link Tapo L530E jest to, że umożliwia sterowanie barwą i natężeniem światła oraz zużywa niewiele prądu. Dzięki niej można całkowicie zmienić klimat w domu i dostosować otoczenie do romantycznej kolacji, czy wieczoru filmowego. Wybór kolorów jest niezwykle szeroki. Światło może być zaprogramowane tak, by pulsowało w rytm muzyki lub delikatnie rozjaśniało dziecięcy pokój.

Dzięki smart żarówce TP-Link Tapo możesz całkowicie zmienić klimat w pomieszczeniu za pomocą kilku kliknięć.

Ta żarówka może także ułatwiać codzienne życie. Dzięki pełnej regulacji natężenia światła, rodzice mogą na przykład ustawić taki poziom jasności światła, by dziecko mogło spokojnie zasnąć, jeśli boi się ciemności. W takiej sytuacji przyda się funkcja timera, która sprawi, że żarówka zgaśnie po upływie określonego czasu. Choremu dziecku opiekunowie mogą też podać leki bez wybudzania go ze snu.

Żarówka - zabezpieczenie przed włamaniem

Co ciekawe, żarówki mogą być także elementem zabezpieczania domu przed ewentualnym włamaniem, kiedy nie ma w nim domowników. Wszystko, czego potrzeba to smartfon, dostęp do internetu i aplikacja Tapo. Wystarczy zdalnie włączyć odpowiedni tryb, by zmieniające się światło symulowało obecność właścicieli. W ten sposób odstraszymy nieproszonego gościa. Odległość od domu nie ma znaczenia, ponieważ oświetleniem można zarządzać z dowolnego miejsca.

Listwy LED

Innym ciekawym elementem oświetlenia są, cieszące się coraz większą popularnością, listwy LED, którymi można ozdobić nie tylko wybrane strefy w pomieszczeniu, ale także pojedyncze meble. Dzięki mocnej, dwustronnej taśmie 3M pięciometrowa taśma LED Smart Wi-Fi Tapo L900-5 z możliwością docinania, może zostać umieszczona niemal wszędzie. Jej montaż jest nieinwazyjny, szybki i niezwykle prosty. Taśma posiada funkcję zmiany kolorów w pełnej palecie barw RGB oraz możliwość ustawienia harmonogramów i timera, by kontrolować sposób oraz częstotliwość zmiany kolorów oraz jasności taśmy.

Dzięki dwustronnej taśmie 3M smart taśmy LED Tapo bez problemu zamontujemy praktycznie w dowolnym miejscu.

By stworzyć nastrojowy klimat na zewnątrz domu, np. na tarasie czy w ogrodzie warto wykorzystać taśmę Tapo L920-5. Różnica w stosunku do Tapo L900-5 polega na tym, że w tym modelu na jednym pasku można uzyskać jednocześnie wiele kolorów. Dzięki niej balkony, tarasy, ogródki zmienią się w klimatyczne, nastrojowe, wręcz baśniowe miejsca. Zamontowana na dworze taśma nie musi być usuwana w razie niesprzyjających warunków pogodowych, np. padającego deszczu czy gwałtownej burzy. Nie zaszkodzi jej ani wilgoć, ani wysokie czy niskie temperatury. Zastosowana technologicznie zaawansowana specjalna powłoka PU chroni diody i ułatwia ich konserwację.

Przejście na inteligentne oświetlenie jest relatywnie tanie. Urządzenia od TP-Link nie wymagają zakupu dodatkowych urządzeń sterujących. Pracują za pośrednictwem domowej sieci WiFi. Ich instalacja i zarządzanie są proste i odbywają się poprzez aplikację w języku polskim. Dzięki niej oświetleniem można nie tylko sterować, ale również śledzić zużycie energii.

Oświetlenie z serii TP-Link Tapo do działania wymaga jedynie domowej sieci WiFi i smartfona.

Więcej informacji na: www.tp-link.com/pl