Naturalne drewno to jeden z najpiękniejszych materiałów do dekoracji domu. Wie o tym doskonale marka Unimebel, która z miłości do drewna uczyniła swoją pasję, a ich niezwykłe kolekcje mebli doskonale odnajdą się w każdym domu.

Unimebel przede wszystkim dba o to, by do produkcji używać najlepszych gatunków certyfikowanego drewna jesionowego i bukowego, sezonowanego minimum 7 lat w naturalnych warunkach zewnętrznych. Drewno jest potem ręcznie selekcjonowane, a następnie cięte maszynowo. Do obróbki zostaje dopuszczony wyłącznie surowiec, który nie posiada żadnych skaz. Dla firmy, która produkuje meble z naturalnego materiału, zdrowie i bezpieczeństwo jej klientów jest bardzo ważne. Dlatego właśnie w produktach Unimebel używa się wyłącznie ekologicznych klejów i spoiw, gotowe elementy są łączone tradycyjnymi metodami, a następnie pokrywane lakierami i bejcami na bazie naturalnych składników. Dzięki temu, że wszystkie produkty Unimebel są nietoksyczne, nieszkodliwe i nie wywołują alergii, marka posiada certyfikat "Przyjazny dla Środowiska".

Kolekcja Grand

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Unimebel bardzo dba o design swoich mebli, a znając gusty Polaków, ma do zaproponowania kilka bardzo ciekawych zestawów mebli. Doskonałym tego przykładem jest na przykład kolekcja GRAND. Jej ponadczasowa stylistyka sprawia, że doskonale odnajdzie się ona zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Wyrafinowanie proste, niemal architektoniczne linie GRAND oraz niewysokie, lekko ścięte nóżki sprawiają, że dzięki nim poczujemy się w domu spokojnie i pewnie. To meble, które przywołują na myśl stateczność i szacunek.

Kolekcja Pine

Tymczasem kolekcja PINE to propozycja zdecydowanie dla miłośników stylu modernistycznego. Jej cechą charakterystyczną są wysokie, ustawione pod lekkim kątem metalowe nóżki, które przywołują na myśl design typowy dla stylistyki mid-century. To rozwiązanie sprawia, że meble zdają się delikatnie unosić nad podłogą. Z kolekcją PINE wyposażysz jadalnię oraz pokój dzienny.

Kolekcja Silver

Z kolei SILVER to meble o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Szlachetności nadają im proste, geometryczne formy, czekoladowy wybarwienie oraz wysokie nóżki, a wszystko dodatkowo ozdabiają delikatne, srebrne gałki uchwytów. Znakomicie prezentują się jako elementy wystroju salonowego, ale szczególnie zachwycają, gdy urządzimy nimi sypialnię. Lekko wygięta linia zagłówka nadaje łóżku delikatności, które tak dobrze pasuje do atmosfery wypoczynku. Połączenie łóżka wraz z szafkami nocnymi i wysoką, smukłą komodą o dziewięciu szufladach zmieni zwykłą sypialnię w elegancką oazę relaksu.

Kolekcja Magic

Wielkim bestsellerem marki Unimebel jest MAGIC, jedna z pierwszych kolekcja firmy, która pomimo upływających lat stale cieszy się wysokim poziomem zainteresowania wśród klientów. Z pewnością zasługa tej popularności tkwi w znakomitym doborze bejc, które idealnie podkreślają charakterystyczne usłojenie jesionu. Prosty, a jednocześnie naturalny charakter mebli przypadnie do gustu wielu osobom.

Kolekcja Loft

Na koniec jeszcze warto zwrócić uwagę na LOFT. Kolekcja ta utrzymana jest stylizacji industrialnej, jednak zamiast przyciężkich, postfabrycznych mebli Unimebel proponuje swobodną i lekką zabawę ze stylem loftowym. Czarne, metalowe nóżki i czarne, proste uchwyty podkreślają kolor drewna utrzymany w tonacji naturalnej. Powierzchnie drewniane zostały perfekcyjnie ułożone tak, by dekoracyjne linie usłojenia stały się dodatkowym elementem zdobniczym.

O marce Unimebel

Dla nas każdy mebel to osobna historia. Historia zamknięta w inspirujących kształtach, pierwszym kreślonym rysunku, niepowtarzalnej fakturze jesionowego drewna, ostatnim pociągnięciu politury. To historia o pasji, naturze, ludziach… i o radości tworzenia ponadczasowego piękna. Mamy do spełnienia misję. Jest nią tworzenie mebli, które wypełniając najwyższe standardy jakościowe, wyróżniają się ponadczasowym designem, a jednocześnie indywidualną stylistyką. Nasza misja jest także naszą pasją. Czerpiąc z doświadczeń mistrzów stolarstwa stosujemy nowoczesne technologie oraz tylko naturalne surowce i materiały. Wszystko po to, aby tworzyć meble dla pokoleń, które zaspokajają wrodzone dążenia człowieka do piękna i wygody. Robimy je z sukcesem od ponad 25 lat. Nasze meble są bezpieczne, trwałe i przyjazne dla środowiska, a my jesteśmy pewni tej najwyższej jakości.

Więcej informacji na: www.unimebel.pl

 

 

Autor
Wspaniałe kolekcje mebli drewnianych marki Unimebel
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...