W jakim salonie sprawdzą się srebrne dodatki?

Srebrny jest kolorem uniwersalnym, który z powodzeniem można łączyć z najróżniejszymi kolorami. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie stosować go zbyt wiele, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, i nie łączyć ze złotem, co zaowocuje tandetnym efektem. Nadmiar srebrnych ozdób również doprowadzi do wrażenia przeładowania.

W salonie zdecydowanie warto postawić na kilka odcieni, które wzajemnie będą się uzupełniały, i które srebro będzie pięknie podkreślać lub wyróżniać się na ich tle. Ciekawym pomysłem są srebrne wazony na kwiaty doniczkowe, chromowane świeczniki, minimalistyczna patera czy też posrebrzana lampa. Tego rodzaju dodatki, w zależności od modelu, znajdują zastosowanie zarówno w salonach urządzanych w prostym stylu skandynawskim, jak i w salonach w stylu postindustrialnym, w którym srebro może pięknie kontrastować z surową cegłą, betonem czy szkłem. Srebrne dodatki do wnętrz doskonale podkreślą również elegancję salonu utrzymanego w stylu klasycznym. 

Do jakich kolorów najbardziej pasują srebrne dodatki?

Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia. Istnieją jednak kolory, które szczególnie współgrają ze srebrem. Należą do nich na przykład różne odcienie szarości, biel, czerń, beże, fiolety i głęboka zieleń. Srebrne dodatki będą pięknie prezentować się na tle ciemnozielonych ścian, czarnych lub białych mebli, tkanin w kolorze ciemnego fioletu czy też zasłon w beżowych odcieniach.

Srebro może nadać wnętrzom zupełnie unikatowy charakter w zależności od tego, z jakim kolorem zostanie połączone. Jeśli srebrne dodatki będą łączone z jasnymi beżami, całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej przytulnego i stylowego. Jeśli zaś srebrne dodatki będą silnie kontrastowały z czernią, szarością betonu czy fioletem, każde pomieszczenie nabierze nieco chłodnej, minimalistycznej elegancji.

Ciekawym uzupełnieniem aranżacji, w których pojawiają się srebrne dodatki, będą drzwi z chromowanymi elementami. Srebrnym akcentem może być na przykład aluminiowa wstawka w okleinie, dzięki której cała aranżacja będzie bardziej spójna i przemyślana. Warto również zestawiać ze sobą elementy, które są albo matowe, albo cechują się wysokim połyskiem, ale nie mieszać ich ze sobą. 

Chromowane meble - co świadczy o ich atrakcyjności?

Dawno już minęły czasy, w których do najbardziej gustownych mebli zaliczano wyłącznie te, w których można było policzyć sęki czy słoje drzewa. W dzisiejszych czasach na salony wracają nietypowe meble, które mają nie tylko być funkcjonalne, ale również stanowić unikatową ozdobę pomieszczeń. Należą do nich na przykład chromowane meble różnego rodzaju, które wprowadzają do salonu powiew elegancji, a czasem nawet wyważonej ekstrawagancji. Dodatkowo kolor srebrny idealnie eksponuje ciekawą linię mebli, sprawiając, że wszelkie detale mogą zostać docenione.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów producenci oferują im zarówno meble z wysokim połyskiem, jak i matowe wersje najróżniejszych mebli. Należą do nich nie tylko szafki i stoliki kawowe, ale również imponujące komody, konsole czy krzesła. Srebro we wnętrzach w formie mebli będzie stanowiło główny element, wokół którego można zaaranżować całą resztę przestrzeni. Jeśli same meble wyróżniają się tak nietuzinkową barwą, warto zadbać o to, aby cała reszta nie przytłaczała nadmiarem wzorów i kolorów. Warto również postawić na dodatki kontrastujące z meblami, a nie chromowane, żeby uniknąć przesady. 

Jakie są zalety srebrnych mebli i dodatków?

Przede wszystkim doskonale się prezentują. To właśnie walory estetyczne i pomysły na ciekawe aranżacje sprawiają, że coraz częściej są wybierane do naszych wnętrz. Kolejną zaletą srebrnych dodatków i mebli jest fakt, że są bardzo uniwersalne. Jeśli więc po latach zdecydujemy się na remont danego pomieszczenia, istnieje duża szansa, że przy ogólnych zmianach srebro wciąż będzie pasowało pod względem stylistycznym.

Chromowane elementy otrzymają drugie życie w zupełnie nowej odsłonie, a dzięki temu nie będzie potrzeby, aby inwestować pieniądze w zupełnie nowe meble czy elementy zapewniające wnętrzu nie tylko piękny wygląd, ale i funkcjonalność. W przeciwieństwie do ciemnych mebli i dodatków, na tych srebrnych niemożliwy do całkowitego zlikwidowania kurz nie jest aż tak widoczny, co również przekłada się na estetykę i komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że odpowiednio dobrane srebrne dodatki optycznie rozjaśniają i powiększają pomieszczenia.