1. Weekendowa metamorfoza - HGTV

Krzysztof Miruć wypłynął na szerokie medialne wody wraz z programem „Weekendowa metamorfoza”. Któż nie chciałby mieć przeprowadzonego remontu salonu, kuchni bądź łazienki w zaledwie jeden weekend? Z Krzysztofem jest to możliwe.

Formuła programu to „Jeden weekend, jedno pomieszczenie i 10 tys. zł”, a metamorfoza jest efektem niespodzianki zgłoszonej do programu przez bliskie osoby. Zgrany team, czyli ekipa remontowa z talentem i dużym poczuciem humoru dba o to, by zadanie wykonane zostało na najwyższym poziomie. Autor programu kreuje nowoczesne wnętrza z charakterem, a wyrazisty design zawsze idealnie dopasowany jest do bohatera programu. 

2. Cudotwórcy: brat kontra brat - Domo+ i ZOOM tv

Program „Cudotwórcy” prowadzi dwójka braci bliźniaków Jonathan oraz Drew Scott. Zasady są proste, mianowicie każdy z braci staje na czele rywalizującego teamu remontowego, a celem jest sprzedaż dwóch zakupionych wcześniej nieruchomości z jak największym zyskiem. Wygrywa ten z braci, który osiągnie wyższą kwotę sprzedaży remontowanego przez siebie i ekipę domu.

To prawdziwy wyścig z czasem i ograniczonymi finansami, ponieważ domy czasy świetności mają już dawno za sobą. Możemy zatem obserwować, jak bracia radzą sobie z problemami takimi jak przegniłe belki tarasu, czy wadliwa instalacja elektryczna. Nieruchomości po metamorfozie prezentują się niezwykle stylowo i spójnie. To elegancja w każdym calu.

3. Totalne remonty Szelągowskiej - HGTV

Dorota Szelągowska słynie z uśmiechu i urządzania przytulnych wnętrz. Wszystko to zostało zawarte w programie „Totalne remonty Szelągowskiej”. Autorka przeprowadza remonty bohaterom, których zgłosili do programu bliscy. To osoby niezwykłe, które wykazały się wielkim sercem, pomagając innym bądź zostały ciężko doświadczone przez trudne sytuacje życiowe.

W swoich metamorfozach Dorota stawia na wnętrza eleganckie i przytulne. Wartością dodaną programu jest uzyskanie praktycznych porad. Dowiemy się na przykład jak odświeżyć starą komodę, a Darek stolarz pokaże, jak krok po kroku wykonać stylowy wieszak do przedpokoju lub półkę.

4. Design Dream. Pojedynek na wnętrza - Polsat Cafe

Przygotuj się na totalną rywalizację pomiędzy sześcioma zdolnymi projektantami, którzy urządzają sześć boksów, czyli sześć kopii tego samego wnętrza. Walczą oni o nagrodę pieniężną, a wygrywa ten, który najbardziej trafi w gust domowników. Dobrymi radami wspiera domowników jury w składzie Jakub Szczęsny i Anna Cybulska, czyli uznani architekci z wieloletnim doświadczeniem.

Każdy odcinek przynosi nowe pomysły i inspiracje dotyczące urządzenia sypialni, salonu bądź kawalerki. Jak zachować na niewielkim metrażu funkcjonalność? Jak dobrać kolory, dodatki i elementy wyposażenia? Na jaki styl wnętrza się zdecydować? Tego wszystkiego dowiecie się z programu „Design Dream”.

5. Dom od nowa - TVN Style i HGTV

Restaurowanie zabytkowych domów to zadanie dla Nicole Curtis. Ten amerykański program przez lata emisji zyskał ogromną rzeszę sympatyków. Wszystko za sprawą umiłowania autorki do przywracania świetności i blasku domom z historią. Nicole stawia na zachowanie zabytkowych elementów takich jak drewniane podłogi, sanitariaty, kominki i belki konstrukcyjne. Odnawiając je, zamyka część historii w nieruchomości, podtrzymując pamięć o jej czasach świetności.

6. Pokochaj lub sprzedaj Vancouver - Telewizja WP

Ten program pokochają sympatycy rywalizacji. Jillian Harris i Todd Talbot stawiają uczestników programu, czyli właścicieli nieruchomości przez ostatecznym wyborem. Gra toczy się o to, czy bohaterowie pokochają swój świeżo wyremontowany przez Jillian dom, czy też zdecydują się na jedną z kilku nowych nieruchomości, zaprezentowanych przez Todda.

Wszystko dzieje się równocześnie. Jillian remontuje dom, borykając się z coraz to nowymi problemami, a Todd oprowadza bohaterów po gotowych do przeprowadzki domach mieszczących się w okolicy. Trzeba przyznać, że Jillian ma styl, a każde remontowane pomieszczenie dopieszczone jest w każdym calu, prezentując się niczym z żurnala. Nie zawsze jednak to wystarcza, wszak dom ma ograniczony metraż, a remont budżet.

7. Na dobrych fundamentach - HGTV

Ten program to czyste szaleństwo i eksplozja pozytywnych emocji. Matka z córką, czyli Mina Starsiak Hawk i Karen E Laine kupują zrujnowane domy i z pomocą ekipy remontowej, przeprowadzają renowację. Najpierw totalna demolka i odkrywanie ukrytych perełek, a potem tworzenie od podstaw nowej jakości nieruchomości.

To ciekawa pozycja również przez wzgląd na niecodzienne pomysły dotyczące zastosowanych połączeń materiałów i wzorów. Uwielbienie tradycyjnych surowców łączy się tu z przytulnością i niejednokrotnie niezwykle udaną improwizacją.

8. Patent na dom - TVN Style

Anna Nowak-Ibisz oraz Marco Belotto przeprowadzają metamorfozę jednego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Tu nie ma czasu ani miejsca na totalne metamorfozy i kucie ścian.

Autorzy programu stawiają na urządzenie wnętrza w konkretnym stylu, czyli pokazują, jak za sprawą dodatków i niewielkich zmian całkowicie zmienić styl wnętrza, a wszystko to niewielkim kosztem. Wnętrze industrialne z płytą OSB w roli głównej lub kuchnia w portugalskim stylu do dla nich chleb powszedni. Wnętrza są pomysłowe i funkcjonalne.

9. Zbudujemy większy dom - HGTV

Luke Caldwell i Clint Robertson remontują domy dla rodzin, które zmieniają się pod wpływem czasu, czyli rozrastają lub zmieniają ilość domowników. Sytuacje takie całkowicie modyfikują potrzeby rodziny, a dom, który dotąd wystarczał, nie spełnia już swojej funkcji.

Autorzy programu dosłownie uwalniają przestrzeń poprzez zmianę rozkładu nieruchomości i często dobudowanie dodatkowego metrażu. W efekcie powstają rodzinne wnętrza z zachowaniem przestrzeni prywatnej dla każdego z domowników. To nowy początek dla bohaterów, a dla widzów mnóstwo pomysłów do zastosowania w swoim domu.

10. Akcja aranżacja - HGTV

Program prowadzi Maria Semczyszyn, która zawodowo zajmuje się aranżacją i metamorfozami mieszkań za niewielkie pieniądze, czyli home stagingiem. To kolejny program, w którym zaledwie w trzy dni dzieją się cuda.

Autorka, aranżując mieszkania bohaterów, udziela porad w tematyce doboru materiałów, kolorów, akcesoriów i dekoracji, a także funkcjonalnego rozmieszczenia elementów wyposażenia. Mocno ograniczony budżet to duże wyzwanie, jednak aranżacje zawsze są stylowe i zachwycają bohaterów.

11. Projektantki na start - HGTV

Na koniec prawdziwy pojedynek najlepszych projektantek świata. „Projektantki na start” to rywalizacja drużyn, na których czele stoją uznane projektantki wnętrz i architektki, a program prowadzi nie mniej znany Drew Scott, którego spektakularne metamorfozy wnętrz możemy śledzić w programie „Cudotwórcy”.

Konkurs trwa 4 tygodnie, a projektantki mają do dyspozycji 175 tysięcy dolarów, które spożytkują na wykończenie czterech nowo wybudowanych domów w tej samej dzielnicy. Każda z nich ma inny styl, dlatego inspiracje możemy czerpać pełnymi garściami. Zwyciężczyni konkursu zdobywa prawo do nazwania ulicy swoim nazwiskiem.

Autor
Jakie programy telewizyjne o tematyce wnętrzarskiej warto oglądać? Ranking
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...