Stojące huśtawki dla dzieci - kiedy się sprawdzą?

Huśtawka do pokoju dla dziecka powinna charakteryzować się przede wszystkim solidnym mocowaniem i adekwatnym do wagi dziecka udźwigiem, a więc zapewniać maluchowi maksymalne bezpieczeństwo podczas zabawy. Warto celować w huśtawki posiadające odpowiednie certyfikaty, a także znaleźć model, który będzie stosowny pod względem wymiarów.

Stojące huśtawki do pokoju dziecka to dobry wybór, jeśli pomieszczenie to jest duże. Nie chodzi przecież o to, aby huśtawka zajmowała całą przestrzeń użytkową, uniemożliwiając swobodne poruszanie się czy inne zabawy. Wśród tego rodzaju huśtawek można znaleźć modele, które posłużą maluchom już od najmłodszych lat.

Huśtawki dla niemowląt wyposażone są nawet w specjalne tacki umożliwiające karmienie maluchów. W przypadku starszych dzieci, które swoje huśtawki będą wykorzystywać tylko do zabawy, świetnie sprawdzają się na przykład wolnostojące huśtawki z wygodnymi krzesełkami, które można znaleźć w najróżniejszych sklepach z gadżetami dla dzieci.

Zalety wiszących huśtawek dla dzieci

Huśtawka dla dzieci powinna zapewniać maluchom zabawę, ale przy okazji odzwierciedlać ich upodobania w zakresie kolorystyki czy wzorów. W takim wypadku wiszące huśtawki oferują największy wybór. Na rynku można znaleźć wiele modeli, setki kolorów i wzorów oraz materiałów, z których huśtawki są wykonane. Ich wspólnym mianownikiem jest system mocowania, który przewiduje wieszanie huśtawki na specjalnych uchwytach w suficie.

Wielką zaletą tego rodzaju huśtawek jest duże pole do popisu w zakresie aranżacji, dzięki czemu poza gadżetem do zabawy, mogą one również stanowić efektowny element wystroju w pokoju dziecka. Warto pamiętać o tym, że tego rodzaju huśtawki wymagają sufitu o solidnej konstrukcji, a więc nie mogą być mocowane do sufitów podwieszanych czy płyt z karton-gipsu.

Wśród wiszących huśtawek do pokoju dziecka znajdują się najróżniejsze modele, spośród których wielką popularnością cieszą się na przykład wygodna huśtawka kokon czy też standardowa huśtawka z drewnianym krzesełkiem z dodatkiem efektownych poduszek w wybranym kolorze. Ciekawym wyborem będą również huśtawki bocianie gniazda, które można spersonalizować za pomocą wygodnych poduszek dostosowanych do upodobań i płci dziecka.

W przypadku chłopców mogą to być tkaniny z motywem postaci komiksowych, a w przypadku dziewczynek na przykład różowe poduszki w kształcie muszli. Wariantów jest mnóstwo, tak więc istnieje spora szansa, że rodzice znajdą dla swoich pociech dokładnie to, co im się podoba.

Huśtawka jako element gustownej aranżacji

Nie da się ukryć, że ze względu na stylistykę huśtawki stanowią dzisiaj nie tylko funkcjonalny element w pomieszczeniach, ale również stylową część wystroju. Niektóre z modeli są w stanie idealnie podkreślać styl aranżacji, a czasem nawet stanowić najciekawszy element w sypialni, salonie czy też pokoju dziecka lub nastolatki.

Krzesła brazylijskie, czyli cieszące się rosnącą popularnością huśtawki hamaki, ze względu na atrakcyjne drapowania i pastelową kolorystykę przywodzą na myśl romantyczne aranżacje, a z kolei sznurkowe huśtawki sprawdzają się w jasnych, przestronnych wnętrzach, zwłaszcza jeśli dominuje w nich styl boho.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stanowiły przełamanie stylistyczne we wnętrzach nowoczesnych. Wykonane z bawełnianych lin bocianie gniazda wpasują się w ogromną ilość aranżacji, ponieważ można je kupić w najróżniejszych kolorach i z efektownymi dodatkami.

Jaką huśtawkę wybrać do salonu?

Huśtawka do salonu powinna stanowić integralny element wystroju tego pomieszczenia. W końcu salon jest miejscem, w którym nie tylko odpoczywamy po pracy z domownikami, ale również przyjmujemy gości. Powinien więc być funkcjonalny, ale przy okazji efektownie się prezentować. Wśród huśtawek, które znajdą zastosowanie w salonach różnego rodzaju znajduje się sporo modeli, spośród których największą popularnością cieszą się huśtawki kokony, huśtawki drewniane, wiklinowe oraz sznurkowe.

Huśtawki drewniane i wiklinowe znajdą zastosowanie na przykład w salonach urządzonych w stylu rustykalnym. Będą pięknie prezentować się na tle elementów takich, jak suszone kwiaty czy tkaniny w ciepłych kolorach. Wiszące krzesła bubble chair z przezroczystą obudową sprawdzą się w przypadku nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim lub też futurystycznym.

Z kolei kokony w odpowiednio dobranych kolorach staną się ciekawym uzupełnieniem i ciepłym przełamaniem estetyki postindustrialnej, w której na ogół królują szkło, metal, beton i surowa cegła. Duży wybór modeli, materiałów i wzorów sprawia, że huśtawki mogą pojawiać się w najróżniejszych wnętrzach, zapewniając domownikom nietypowe miejsce do relaksu i stanowiąc ozdobę salonu.