Ogród pełen najpiękniejszych kwiatów będzie wydawać się niekompletny, jeśli zabraknie w nim drewna. Podpowiadamy, jak przygotować drewno ogrodowe po zimie, by nabrało nowej świeżości i urokliwie zdobiło przydomową przestrzeń przez cały sezon.

Drewniana pergola perfekcyjnie wpisze się w naturalny koloryt ogrodu, swobodnie komponując się z zielenią roślin. Zwieńczona efektownym łukiem będzie stanowić stylową ozdobę i przykuwać wzrok oryginalnym wyglądem. By jednak nie traciła z czasem swego wyjątkowego uroku, trzeba dbać o jej systematyczną konserwację.

Impregnat do drewna zabezpieczy je, głęboko w nie wnikając i będzie chronić je przed negatywnym działaniem promieni słonecznych oraz wilgoci. Tego typu produkty dostępne są w wielu kolorach, a dzięki temu podkreśli też naturalny rysunek drewna, by zszarzałe po zimie odzyskało swoją barwę i blask.

Trudno wyobrazić sobie ogród bez wygodnego miejsca w którym można usiąść, aby się zrelaksować, wsłuchując się w szelest liści i śpiew ptaków. Może to być zwykłe krzesło, bujany fotel, ale też i stara ławeczka. Pomalowanie ich emalią zapewni szybką odnowę, a jednocześnie nada odporność na działanie czynników atmosferycznych czy podwyższonej temperatury.

Deski ławkowe w różnych odcieniach będą stanowić w ogrodzie radosny akcent przywołujący kolorowe wspomnienia z dzieciństwa.

Podczas dłuższych spotkań w większym gronie najlepiej sprawdzą się drewniane krzesła ogrodowe z oparciem, koniecznie w zestawie z dużym stołem. Jeśli odpowiednio zaimpregnujemy cały komplet, będzie służyć na długo, wpisując się w harmonijny klimat otoczenia.