Gdzie zorganizować leśne przyjęcie?

Wydawać by się mogło, że organizacja urodzin w plenerze, nie jest zbytnio pracochłonna, ani kosztowna. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na dom z ogrodem nieopodal lasu. Dlatego też planowanie leśnego przyjęcia zacznijmy od wyboru miejsca.

Może to być pobliski park, ogród znajomych, las za miastem lub nawet ogródek działkowy. Wybór odpowiedniego miejsca, niekiedy narzuca nam formę przyjęcia. O ile wstawienie do ogrodu zestawu wypoczynkowego nie będzie dużym problemem, tak transport krzeseł do pobliskiego parku może wydać się nie lada wyzwaniem!

Fot. Lenzo

Nie warto jednak się zniechęcać, a jedynie dostosować do danego miejsca. Oprócz mebli, na leśnym przyjęciu egzamin zdadzą koce, poduszki, namioty, narzuty, lniane obrusy czy kawałki pieńków. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Miejsce wybrane? Czas na zaplanowanie wystroju!

Fot. Nevenka Lenkova

Wystrój i dodatki na leśnym przyjęciu

Obecny rynek z dekoracjami daje nam duże pole do popisu! Organizując leśne przyjęcie możemy wybrać balony w kształcie zwierzątek, plakaty, girlandy, a nawet jednorazową zastawę stołową. Najlepiej gdy jest ona z papieru bądź bambusa - dajmy najmłodszym przykład ekologicznej postawy! Czytaj także: Dom przyjazny naturze - ekologiczne rozwiązania.

Fot. Pinterest

Bez względu jednak na ostateczną tematykę przyjęcia, dobrze jest przygotować sobie listę dekoracji, które stworzą niezapomniany klimat. Oto ona:

  • girlandy
  • balony
  • papierowe dekoracje na stół: piki, toppery, pudełka na żywność
  • sztućce, słomki, kubeczki, serwetki
  • tkaniny: koce, obrusy, poduszki, narzuty
  • czapeczki urodzinowe
  • świeczki
  • lampki ledowe zewnętrzne
  • las w słoiku

Przysmaki na leśnym przyjęciu

Prawdziwym hitem ostatnich lat są torty z imitacją mchu jadalnego! Jak przygotowuje się takie smakołyki? Zielony mech imituje...szpinak! Przyrządzony w odpowiedni sposób zachwyci nawet najbardziej wymagającego niejadka.

Fot. Pinterest

Alternatywą dla tortu z zielonym mchem może być ciasto do złudzenia przypominające drewniany pieniek. Dzisiejsze wyroby cukiernicze to prawdziwe działa sztuki! Na leśnym przyjęciu dla dzieci zaserwujmy dodatkowo zielone koktajle owocowo-warzywne z bambusowymi lub papierowymi słomkami, fantazyjne muffinki, owsiane ciasteczka i wszystkie desery w naturalnych kolorach ziemi.

Fot. Pinterest

 

Autor
Leśne przyjęcie dla dzieci
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....