Trawnik, centralna część ogrodowego życia, wymaga uwagi, na którą jest coraz mniej czasu. Samo koszenie jest najczęściej wykonywaną pracą w ogrodzie, a dynamiczne tempo życia inspiruje do szukania rozwiązań, które zapewnią więcej czasu i wolności. Idealnym rozwiązaniem jest nowoczesny robot koszący, który kosi za nas, dba o trawnik z niezawodną precyzją i jest zarządzany za pomocą aplikacji.

Posiadanie robota koszącego, zwłaszcza wyposażonego w rozwiązania smart jak Honda Miimo 3000 Live oraz mini roboty Miimo 40/70 Live, jest inwestycją, która przynosi korzyści właścicielom i trawnikowi. Inwestycją opłacalną, bo roboty komunikujące się  z siecią GSM zapewniają wygodniejszy styl życia, więcej czasu dla siebie i wolność korzystania z rekreacji na zawsze zadbanym przydomowym trawniku przez wiele lat.

Roboty koszące to ekologiczne urządzenia bateryjne, które nie emitują spalin, są bezpieczne dla dzieci i domowych czworonogów. Stale dbają o kondycję trawy, ponieważ koszą ją często (nawet codziennie), utrzymują ją stale na tej samej wysokości i jednocześnie ją mulczują. Pozostawiany na powierzchni trawnika mikro pokos szybko przekształca się w nawóz naturalny. Mulczowanie pełni też dodatkowe funkcje - zmniejsza parowanie wody z terenu trawnika, zapobiega erozji gleby, spowalnia rozwój chwastów i ogranicza ilość powstających podczas koszenia odpadów, które są często produktem kłopotliwym w dalszej utylizacji. Dzięki tej filozofii koszenia trawa szybko się rozkrzewia i gęstnieje. Stale przycinania trawa nie pyli, co ogranicza reakcje alergiczne.

Carpe diem w ogrodzie w stylu smart

Rosnąca popularność robotów koszących wynika przede wszystkim z faktu, że koszą za nas i zarządzanie nimi odbywa się w nowoczesnym stylu smart za pomocą nowych technologii, którymi posługujemy się na co dzień w innych sferach życia. Najlepszym udogodnieniem jest zdalne sterowanie ustawieniami robota, jak w najnowszym robocie Honda Miimo 3000 Live. Ten robot, przeznaczony do koszenia trawników o powierzchni do 4000 m2 , komunikuje się z siecią GSM 3G/4G, dzięki czemu można za pomocą przejrzystej aplikacji Mii-monitor zdalnie śledzić jego pracę  i zarządzać jego ustawieniami z każdego miejsca na naszej planecie. Zatem w każdej chwili, będąc w domu, w pracy czy na wakacjach na innym kontynencie, można sprawdzać co robot robi i modyfikować jego ustawienia adekwatnie do pogody czy kondycji trawy.

Honda Miimo 3000 Live jest też wyposażony w funkcję Geofence służącą do wirtualnego definiowania granic dla robota i będącą dodatkowym zabezpieczeniem przed nieuprawnionym użytkowaniem robota. W przypadku naruszenia tych granic lub gdy robot potrzebuje pomocy, jego właściciel otrzymuje powiadomienie Push.

Stałe połączenie z siecią GSM zapewnia też zdalne serwisowanie, co oznacza dodatkową oszczędność czasu. Honda Miimo 3000 Live, tak jak mini roboty Honda Miimo 40 Live (pow. koszenia do 400 m2 ) i Honda Miimo 70 Live (pow. koszenia do 700 m2 ), współpracuje z aplikacją Alexa do komunikacji werbalnej.

Roboty koszące Honda Miimo

Więcej informacji na: www.miimo.pl