Piękne oświetlenie ogrodu, patio lub tarasu, sprawić może, że świat za oknem nie znika wraz z nadejściem zmierzchu, a nasza przestrzeń życiowa nie zostanie po zmroku ograniczona tylko do czterech ścian. Najnowszym trendem w oświetleniu ogrodów w USA stało się stosowanie oświetlenia zmiennego, spersonalizowanego, które potrafi nie tylko dostosować się do  nastroju użytkownika i bieżącej sytuacji zmieniając barwę oraz intensywność światła, lecz także pozwala na modelowanie przestrzeni i grę głębią perspektywy.

Tworzenie scenariuszy świetlnych

Wykorzystuje się do tego instalacje oparte o nowoczesne sterowniki światła, które pozwalają na włączanie i ściemnianie każdej lampy ogrodowej z osobna, dając w ten sposób projektantowi światła przeogromne możliwości tworzenia rozmaitych scenariuszy świetlnych budujących nastrój i emocje poprzez grę światło-cienia i koloru, oraz takich sprzyjających odpoczynkowi.

Zapamiętane scenariusze świetlne (sceny) wywoływane są z pomocą smartfona, lub z panela centralnego zarządzania systemami domowymi w przypadku gdy nasz dom wyposażony jest w instalację SMART HOME. Dodatkowo, posiadacze Alexa - Amazon, mogą aktywować wybrany z biblioteki scenariusz świetlny, wydając polecenie głosowe. Wiemy jednak że nie każdy musi być miłośnikiem smartfona i elektronicznych gadżetów, więc system działa również w pełni autonomicznie, bez absorbowania uwagi użytkownika.

W trybie automatycznym, wcześniej zaprojektowane i spersonalizowane scenariusze świetlne, będą włączane według preferencji użytkownika, adekwatnie do pory dnia - rozróżniając dni tygodnia, weekendy, wakacje, poszczególne miesiące jak i pory roku. Z nowoczesną instalacją oświetlenia ogrodowego nasz dom, ogród lub patio, już nigdy nie będzie wyglądał monotonnie, lecz inspirująco. Nowoczesna i energooszczędna technologia LED RBGW, która w systemach oświetlenia ogrodowego FX daje możliwość okazjonalnego wprowadzenie subtelnych akcentów kolorystycznych i balansu bieli, jest czymś unikalnym, świadczącym o wyjątkowości i prestiżu tego rozwiązania.

Oświetlenie ogrodowe bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowym

Zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie, a zwłaszcza dzieciom, gościom jak również naszym czworonogom powinno być zawsze priorytetem dla właściciela każdego ogrodu, więc choć szeroko dostępne na rynku oświetlenie ogrodowe na napięcie standardowe 230V, będzie kusiło niską ceną zakupu, to jednak tylko instalacja oświetlenia ogrodowego pracująca na  niskim napięciu 15V, nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych zapewni zawsze pełne bezpieczeństwo bawiącym się w ogrodzie dzieciom, czworonogom, czy odwiedzającym nas gościom.

Stosowanie najwyższej jakości LED o trwałości użytkowej sięgającej aż 70 tys. godzin, oraz możliwość indywidualnego ściemniania lub selektywnego zdalnego wyłączania każdej lampy ogrodowej, znacząco przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii, co jest wyrazem naszej troski o zasoby środowiska naturalnego i wkładem w zmniejszenie emisji CO2 i smogu.

Innowacyjne rozwiązania

Firma FX Luminaire będąca częścią koncernu Hunter Industries, znanego  większości właścicieli ogrodów z innowacyjnych rozwiązań do automatycznego nawadniania terenów zielonych, już od 30 lat dostarcza również szyte na miarę i bezpieczne systemy oświetleniowe ogrodów i rezydencji w Kalifornii oraz pozostałych częściach USA oferując aż 10 letnia gwarancję niezawodności. Od teraz oferta oświetlenia Hunter/FX Luminaire, oraz system Luxor® będzie dostępna również w Polsce.

Zapraszamy do konsultacji za naszymi specjalistami w punktach sprzedaży, bezpośrednio wojciech.rudzinski@hunterindustries.com, lub na stronie www.fxl.com/luxor-2 

Więcej informacji na: www.fxl.com/luxor-2