System Weber CRAFTED

Nowoczesny system Weber CRAFTED to innowacyjny ruszt żeliwny, umożliwiający korzystanie z obecnie dostępnych wkładów GBS oraz z nowych, oryginalnych wkładów Weber CRAFTED do zewnętrznego systemu grillowania. System ten pozwoli Ci na tworzenie różnorodnych potraw każdego dnia. Wystarczy zastosować odpowiednie naczynie do grillowania - kamień do pizzy, płytę plancha, kosz do warzyw, wok lub kosz do gotowania na parze i gotowe. Za pomocą płyty plancha przygotujesz wyśmienite owoce morza i warzywa, przy użyciu rusztu Sear Grate przygotujesz bezkonkurencyjne mięsa dla całej rodziny z charakterystycznym znakiem "X", a przy użyciu kosza przyrządzisz ryby aż dla 4 osób. Kamień do pizzy pozwoli Ci na stworzenie genialnej pizzy Neapolitana. Teraz będziesz mógł zaskoczyć swoich bliskich nowymi pomysłami na potrawy z grilla.

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - najnowsza generacja

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - black to grill najnowszej generacji, który posiada wbudowany w boczną półkę system Weber Connect! Weber Connect to inteligentna technologia i asystent grillowania w jednym. Dzięki niemu uzyskamy informację o poziomie wypieczenia steku oraz o tym, kiedy odwrócić czy podawać potrawę. System Weber Connect monitoruje poziom wypieczenia potraw, a następnie przesyła nam powiadomienie na smartfon. Jedyne co musimy zrobić, to zainstalować aplikację Weber Connect i sparować urządzenia. Teraz nie trzeba sprawdzać co chwilę stopnia wysmażenia naszego dania, gdyż o wszystkim poinformuje nas system Weber Connect. To inteligentne urządzenie odlicza czas do końca przyrządzania, ale także potrafi określić szacowany czas sporządzenia potrawy. Czyż to nie proste? Nic tylko grillować!

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - black wyposażono w dodatkowy palnik zwiększający moc w strefie Sear Zone, który gwarantuje wyższą temperaturę grillowania. Moc palnika Sear Zone to 3,52 kW. Nad strefą Sear Zone znajduje się nowy, ulepszony żeliwny ruszt pokryty emalią porcelanową, która zapobiega przywieraniu potraw. Ruszt jest przystosowany do systemu Weber CRAFTED.

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - black posiada wyjątkowo duży stolik roboczy, dzięki któremu bez problemu będziesz mógł przygotować swoje wyśmienite dania. Zwiększona powierzchnia stolika roboczego znacznie ułatwi tworzenie znakomitych potraw każdego dnia. Ponadto dzięki wysokiej pokrywie, będziesz mógł pomieścić w swoim grillu więcej dań niż dotychczas. Grill wyposażono w 4 obrotowe, metalowe kółka, co czyni go mobilnym i łatwym w przemieszczeniu.

Ukryta butla gazowa i dodatkowa kuchenka boczna

Firma Weber wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczących możliwości schowania butli gazowej wewnątrz grilla stąd w grillu gazowym Weber Genesis EX-335 - black zamontowano stalową szafkę pokrytą emalią porcelanową. Zamykana szafka mieści 11 kg butlę gazową, co nie było możliwe we wcześniejszych wersjach grilla gazowego Genesis.

Model ten posiada również kuchenkę boczną, dzięki której zagotujesz wodę lub przygotujesz sos i to wszystko w trakcie grillowania. Kuchenka boczna pozwala także na przygotowywanie znacznie większej ilości potraw w jednym czasie. Dzięki niej unikniemy konieczności poruszania się pomiędzy kuchnią a grillem, bowiem przydatny palnik do przygotowania dodatków będziemy mieć zawsze pod ręką. W sytuacji, gdy nie korzystamy z palnika, możemy odłożyć na nim gorące naczynia bądź nagrzane akcesoria. Moc palnika bocznego to 2,93 kW.

Górny ruszt

Podstawowa powierzchnia grillowania wynosi 68 cm x 48 cm. Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - black został dodatkowo wyposażony w górny ruszt o rozmiarze 65 cm x 27 cm. Pozwala on na podgrzewanie potraw oraz grillowanie w niższej temperaturze niż temperatura znajdująca się na głównym ruszcie. Przy jego użyciu możesz podgrzać np. bułki do burgerów, przyrządzić kukurydzę lub ziemniaki. Bez problemu w jednym czasie będziesz mógł przygotować dania główne oraz grillowane przekąski. To wspaniałe rozwiązanie, gdy czekamy na gości, a nasze grillowane dania są już gotowe. Możemy wówczas położyć przygotowaną potrawę na górnym ruszcie, gdzie będzie się delikatnie podpiekała i czekała na przybycie gości.

Szyny aromatyzujące Flavorizer Bars

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 - black wyposażono również w szyny aromatyzujące Flavorizer Bars wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ściekający z potraw tłuszcz, zatrzymuje się na szynach aromatyzujących i nadaje unikalny smak i zapach grillowanych mięs. Szyny chronią również palniki i zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła pod pokrywą grilla.

Ogromną zaletą grilla gazowego Weber Genesis EX-335 - black jest elektroniczny system zapłonu.

Więcej informacji na: www.weber.com