Centralnym miejscem spędzania czasu w ogrodzie zawsze jest trawnik. To właśnie tu dzieci bezpiecznie mogą się bawić w zasięgu wzroku rodziców, tu można czytać, uciąć sobie drzemkę, zorganizować spotkanie przy grillu, a nawet popracować z laptopem. Trawnik odgrywa jeszcze ważniejszą rolę - tworzy mikroklimat, oczyszcza powietrze, reguluje wilgotność powietrza. Musi jednak być często koszony, podlewany i sezonowo nawożony. W dwóch zabiegach, człowieka może wyręczyć robot koszący, który kosi i mulczując, odżywia trawę.

Koszenie w stylu smart

Robotem koszącym nowej generacji, który nie tylko kosi za nas, ale zapewnia też śledzenie pracy robota, zmianę ustawień w każdej chwili i z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Mii-monitor na telefon komórkowy lub tablet jest Honda Miimo 3000 Live.

Aplikacja Mii-monitor Honda Miimo 3000 Live na telefon komórkowy/tablet zapewnia zdalne śledzenie pracy robota i zarządzanie jego ustawieniami w dowolnej chwili. Tło ekranu wyświetla się w 5 kolorach przypisanych do danej czynności robota. Aplikacja wysyła też użytkownikowi powiadomienia PUSH, w tym alerty bezpieczeństwa i przypomnienia o konserwacji.

Robot, przeznaczony do koszenia powierzchni do 4 000 mkw., komunikuje się z siecią GPS i siecią komórkową, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa, która działa m. in. na urządzeniach do obsługi systemów inteligentnych domów. Aplikacja do zdalnego zarządzania - Mii-monitor - wysyła właścicielowi robota powiadomienia PUSH jeśli robot potrzebuje pomocy, w tym alerty bezpieczeństwa oraz przypomnienia o konserwacji. Ułatwia zdalną diagnostykę, dzięki czemu Autoryzowany Serwis może,  jeśli dany przypadek to umożliwia, zlikwidować problem zdalnie.

Honda Miimo 3000 Live współpracuje z aplikacją Alexa działającą m. in. na urządzeniach Echo Amazon i rozumie podstawowe polecenia głosowe.

Precyzyjne ustawienie harmonogramu koszenia dzięki oprogramowaniu Set-Up Wizard

Honda Miimo 3000 Live jest wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard służące do precyzyjnego ustawienia harmonogramu koszenia, unikalną technologię łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego, dzięki czemu robot osiąga wysoką wydajność - kosi 170 mkw. na godzinę.

Innowacyjna technologia łagodnego zwrotu przed linią graniczną zwiększa wydajność koszenia, zapewnia maksymalną powierzchnię koszenia i skrócenie czasu pracy. To rozwiązanie, w połączeniu z dużą prędkością robota i nową tarczą tnącą umożliwia skoszenie do 170 mkw./h. Dzięki tym rozwiązaniom Honda Miimo 3000 Live ma opinię robota z najlepszym algorytmem koszenia.

Dodatkowo, w celu zwiększenia wydajności, można ustawić aż 5 punktów rozpoczęcia pracy robota. Rozwiązania te zapewniły urządzeniu opinię robota o najlepszym algorytmie koszenia. Honda Miimo 3000 Live jest też wyposażony w funkcję Geofence do definiowania wirtualnych granic przestrzeni robota. Przed nieuprawnionym użytkowaniem chroni robota potrójny system: kod PIN, wspomniany Geofence i alarm dźwiękowy.

Robot kosi krawędzie trawnika, otwarte przestrzenie i wąskie przejścia oraz tereny o nachyleniu do 47%. Unikalnym rozwiązaniem Honda Miimo jest utrzymanie linii prostej podczas jazdy w poprzek pochyłości.

Praktyczne i ekologiczne rozwiązania

Praktycznym i jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem jest konstrukcja robota - każdy model Honda Miimo 3000K1 jest fabrycznie wyposażony w złącze, które umożliwia wtórne wyposażenie w moduł TCU, co oznacza, że każdy taki model będący już w użytkowaniu, można zaktualizować do wersji "Live" dobierając moduł TCU. Dzięki temu ten robot nowej generacji jest przygotowany do kolejnych udoskonaleń co również wpływa na bardzo długą żywotność urządzenia. Podstawą wieloletniego żywota robotów Honda Miimo jest prawidłowe użytkowanie i serwisowanie, czego przykładem jest pewien robot Honda Miimo, który od 10 lat (ponad 11 000 h pracy) kosi trawę z fabryczną energią.

Klasa wodoszczelności IPX5 chroni robota przed wilgocią i deszczem (ale, uwaga, trawa nie lubi koszenia w wilgotnych warunkach).

Więcej informacji na: www.miimo.pl