Kuchnia z natury

Kuchnia nordycka to odkrywanie na nowo związku z naturalnymi składnikami. Jak twierdzą jej fani - to czyni nas szczęśliwszymi i zdrowszymi na wiele sposobów. Wykazano, że regularne odwiedzanie lasu, czy uprawianie własnego ogrodu zwiększa nasze poczucie szczęście i działa na nas kojąco. Kuchnia ta opiera się na świeżych, najwyższej jakości składnikach i prostych smakach. Często wykorzystuje sezonowe, naturalne produkty jako podstawę dań. Ponieważ w krajach nordyckich dostępnych jest wiele produktów w lokalnych lasach, takich jak zioła, jagody, grzyby i korzenie, są one często wykorzystywane w kuchni.

Jednak nie trzeba mieć dostępu do lasu, aby cieszyć się świeżymi, zdrowymi produktami. Coraz popularniejsze zakładanie własnych ogródków warzywnych sprawia, że elementy kuchni nordyckiej łatwo jest wprowadzić do każdego domu również w Polsce. Fiskars zachęca nas do przebywania w naszych ogrodach, wspólnego gotowania na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół, jak najczęściej. To z pewnością wniesie do naszego życia wiele radości i odmianę codziennego gotowania. A do tego przyda się odpowiedni sprzęt.

Norden Grill Chef - gotowanie w plenerze

Fiskars stworzył niezwykle trwałą kolekcję naczyń i akcesoriów kuchennych Norden Grill Chef do gotowania w plenerze, które każdego z nas zmienią w szefa ogrodowej kuchni! Aby naczynia Norden Grill Chef spełniły swoją funkcję potrzebny będzie grill czy otwarty ogień. To wystarczy do tego abyśmy mogli gotować, piec i smażyć nasze ulubione potrawy - warzywa, naleśniki, ryby a nawet tradycyjne kiełbaski. Warto podkreślić, że garnek wykorzystywany może być także w domu - jest dopasowany do kuchni tradycyjnych, indukcyjnych, ceramicznych i gazowych.

Kolekcja naczyń Norden Grill Chef wykonana jest z niezwykłe trwałych materiałów, jak żeliwo i stal nierdzewna. Głównym elementem zestawu jest żeliwny garnek Norden Grill Chef o średnicy 30 cm z pokrywką. Wyróżnia go unikalna powłoka mineralna Thermium™, czyli rozwiązanie, które wpływa na jego trwałość, ułatwia pielęgnację, czyszczenie, a także sprawia, że dania nie przywierają do dna garnka.

Kolejnym elementem zestawu Norden Grill Chef jest wielofunkcyjny koszyk. Możemy go użyć do grillowania, jak również jako durszlak czy parowar. Całości dopełnia żeliwny talerz o średnicy 30 cm. Możemy na nim przyrządzić warzywa, ryby, a nawet naleśniki. Dwie warstwy emalii i unikalna obróbka mineralna Thermium™ sprawiają, że powierzchnia do gotowania jest bardzo łatwa do czyszczenia i konserwacji. Co więcej wygodne uchwyty i nóżki na spodzie talerza zapewniają jego stabilność podczas serwowania posiłków.

Wszystkie elementy systemu Norden Grill Chef można ustawiać jeden na drugim, co zapewnia łatwe i kompaktowe przechowywanie. Naczynia sprzedawane są oddzielnie, więc można samodzielnie skompletować swój wymarzony zestaw.

Przydatne akcesoria 

Fiskars Norden Grill Chef to również seria akcesoriów, która wywodzi się z tradycyjnego rzemiosła. Skandynawski design inspirowany naturą widać tu jak na dłoni. Akcesoria, takie jak szczypce i szpatuła, są bardzo eleganckie, dzięki detalom, o które zadbał Fiskars. Zostały wykonane ze stali nierdzewnej, która zapewnia wyjątkową trwałość, a także posiadają wygodne, eleganckie, drewniane uchwyty. Szczypce wyróżniają ząbkowane krawędzie i wygodna pętla ułatwiająca przechowywanie. Natomiast szpatuła posiada jeden ząbkowany brzeg i kształt dostosowany do funkcji obracania różnego rodzaju żywności. Oba produkty nadają się też do recyclingu.

Więcej informacji na: www.fiskars.pl