Czy Ty i Twój czworonożny przyjaciel planujecie zamieszkanie w nowym miejscu? Jeśli tak, to zbliża się czas, byś zaczął myśleć o odpowiednim zaaranżowaniu wnętrza. Nie zawsze łatwo jest zorganizować wnętrze domu tak, aby pasowało zarówno do Ciebie, jak i Twojego zwierzaka. Pomiędzy twoimi własnymi potrzebami, twoim zwierzakiem i być może ograniczeniem przestrzeni, jest wiele kwestii do rozważenia, jeśli chcesz mieć dom przyjazny zwierzętom. Oto kilka wskazówek, jak udekorować swój dom w sposób bardziej przyjazny zwierzętom.

Użyj ścian

W miarę możliwości staraj się wykorzystać przestrzeń na ścianie, którą masz w domu. Stoliki kawowe i wysokie kredensy są zwykle niezbędne w połączeniu z wystrojem, ponieważ służą jako dobre opcje przechowywania. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, jak je udekorujesz.

  • Unikaj zbyt niskich stolików kawowych - szkło, świeczniki i inne przedmioty mogą łatwo spaść i pęknąć, rozbijając szkło na podłodze. Możesz tego uniknąć, umieszczając je w miejscu niedostępnym dla Twojego zwierzaka.
  • W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są ruchome półki lub półki ścienne - jeśli to możliwe, powieś swoje dzieło na ścianach, zamiast ustawiać je na podłodze. Używając pływających półek, półek ściennych lub kredensów przy ścianie, zapewniasz swojemu zwierzakowi więcej miejsca na podłodze. Oczywiście nie oznacza to, że nie wolno kłaść roślin itp. na podłodze, po prostu bądź świadomy, czy łatwo się złamie, czy nie.

Postaw się w zwierzęcej perspektywie

Spróbuj postawić się w "zwierzęcej perspektywie", chodząc na czworakach i patrząc na swoje mieszkanie oczami zwierzaka. Jakie pułapki mogłeś przeoczyć, patrząc na swoje mieszkanie ze zwykłego poziomu oczu? Czy możesz tam przejrzeć potencjalnie niebezpieczne/kruche przedmioty?

Zwróć uwagę na swoje rośliny

Jeśli masz zwierzęta, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, jakie rośliny i kwiaty zabierasz do domu w wynajmowanym domu. Istnieją rośliny i kwiaty, które mogą być toksyczne dla twoich zwierząt. Oto przykładowe rośliny, które są niebezpieczne dla czworonożnych pupili: tulipany, lilie, azalie, narcyzy, poinsecja.

Uważaj na zwisające przewody

Upewnij się, że ukryłeś przewody i kable tak dobrze, jak to możliwe. Nie myśl, że jest to całkowicie niepotrzebne działanie - może to być bardzo niebezpieczne, jeśli twój zwierzak zacznie żuć te przewody. Dlatego tam, gdzie to możliwe, dobrze jest ukryć różne przewody i kable. Takie osłony można znaleźć we wszystkich marketach budowlanych.

Dywany - nakazy i zakazy

Jeśli masz drewniane podłogi, dobrym pomysłem może być położenie dywanu. Dywany jednak są mistrzami świata w pochłanianiu wszystkiego - zapachu, resztek jedzenia i bakterii. Możesz tego łatwo uniknąć, jeśli będziesz trzymać się twardych, gładkich powierzchni. Jeśli Twojemu zwierzakowi zdarzy się "wypadek" na drewnianej podłodze, można ją łatwo i szybko wyczyścić.

Z drugiej strony, jeśli wynajmujesz dom i jest on wyposażony w wykładziny podłogowe, warto dodatkowo umieścić na nich dywan. Dlaczego? Niewielki dywan pochłonie większość zanieczyszczeń, a możesz go łatwo wrzucić do pralki, w przeciwieństwie do wykładzin ułożonych od ściany do ściany.

Pamiętaj o oknach

Wszystkie zwierzęta uwielbiają siedzieć i patrzeć przez okno lub drzwi balkonowe - albo po to, by mieć oko na ludzi na zewnątrz, albo wygrzewać się w letnie dni.

Unikaj zasłon z grubej tkaniny - nie odbieraj im radości! Zamiast tego wybierz cienkie, lekkie zasłony, które nadal pozwolą im cieszyć się widokiem, a jednocześnie zapewnią prywatność. Jeśli masz żaluzje lub coś podobnego, możesz je nieco podnieść.

Miej przytulny kącik

Istotną częścią, która sprawi, że Twój dom będzie bardziej przyjazny zwierzętom, jest to, że mają własne łóżko, w którym mogą się zrelaksować i spać.

Unikaj łóżka, które nie pasuje do reszty wystroju. Łóżko w kratę może nie być oczywistym wyborem, jeśli mieszkasz w eleganckim, minimalistycznym domu do wynajęcia. Zamiast tego wybierz prosty i bardziej nowoczesny design, który poprawi Twój wystrój. Wybierz legowisko wykonane z wysokiej jakości, aby Twój pupil miał optymalną przestrzeń do relaksu po długim dniu zabawy.

Najlepsza strefa zabaw

Oczywiście ta część zależy również od wielkości nieruchomości. Ale bardzo ważną częścią dnia zwierzaka jest potrzeba miejsca w domu do zabawy. Ważne jest również, aby Twój pupil miał wystarczająco dużo zabawek do zabawy, zwłaszcza gdy jesteś poza domem.

Dobrym pomysłem jest stworzenie wyznaczonego "placu zabaw", o którym Twój zwierzak wie, że nadaje się do zabawy. Przechowuj zabawki w koszach, które można porządnie przechowywać, ale jednocześnie są łatwo dostępne.
Wskazówka: możesz mieć pewne obszary, w których Twoje zwierzę nie może przebywać. Tutaj dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w kratkę zabezpieczającą. W ten sposób Twój pies może nadal zaglądać do innych pomieszczeń.

Starannie dobieraj meble

Meble to nie zabawka. Ale czy twój zwierzak o tym wie? Jest to coś, o czym należy pamiętać przy wyborze mebli. Meble z ekspozycją dużej ilości drewna mogą szybko stać się przyszłą zabawką dla Twojego pupila! Potrzebujesz sofy z tkaniny lub skóry? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

  • Sofa z tkaniny - decydując się na sofę z tkaniny, unikniesz zadrapań i śladów po łapach, jednak nie trzeba wiele czasu, aby pozostawić na niej ponure plamy, które często są trudne do usunięcia. Inną rzeczą, która jest nieunikniona, jest cała psia sierść. Odkurzacz wyczyści większość, ale niestety nie wszystko.
  • Skórzana sofa - w przeciwieństwie do sofy z tkaniny, w przypadku sofy skórzanej można łatwo ryzykować zarysowania skóry, jednak zabrudzenia i plamy łatwiej usunąć wilgotną ściereczką. Sierść psa można również łatwo usunąć z gładkiej powierzchni sofy. Niezależnie od tego, którą sofę wybierzesz, ważne jest, aby mieć koc, na którym pies może leżeć na sofie (oczywiście, jeśli chcesz mieć towarzystwo na sofie).

Drapak dla Twojego kota

Jeśli masz kota, drapak lub maty do drapania to w zasadzie konieczność. Koty używają ich nie tylko do zaznaczania swojego terytorium, ale także do ostrzenia pazurów. Zapobiega to również uszkodzeniu mebli. Działaj rozsądnie, aby Twój dom był przyjazny dla zwierząt domowych!