To jedna z najładniejszych posiadłości w Old Saybrook. Ma 3,5 hektara i znajduje się w zatoce Long Island Sound w amerykańskim stanie Connecticut. Stoi tam dwupiętrowy dom w stylu kolonialnym, który ma ok. 800 m kw. - salon, kuchnię z jadalnią, sześć sypialni i osiem łazienek, siedem kominków i wielki taras.

Stoi nad prywatnym nabrzeżem rzeki Connecticut, które ma 680 metrów długości. Tam znajduje się prywatna plaża i drewniany pomost, a na tyłach domu jest należący do niego wielki staw rybny. Posiadłość od 1913 roku należała do legendarnej aktorki Katharine Hepburn, laureatki czterech Oscarów, w tym za rolę w "Afrykańskiej królowej".

Gwiazda mieszkała tam aż do swojej śmierci w 2003 roku, w wieku 96 lat. Przebudowała dom w 1939 roku po tym, jak zniszczył go huragan. To była jej ukochana posiadłość, nie tylko ze względu na urodę, ale i związane z nią wspomnienia - to tam spędziła swoje najszczęśliwsze chwile u boku Spencera Tracy’ego. Teraz posiadłość jest na sprzedaż - dom aukcyjny Sotheby’s wystawił ją za 28 mln dolarów.

Tekst:Agnieszka Kowlska
Zdjęcie: www.sothebys.com