35-letni Luca Nichetto w ciągu 10 lat swojej działalności zrealizował już ponad 80 projektów, zarówno we własnym studiu, jak i w innych, najbardziej liczących się firmach, produkujących wyrafinowane, designerskie sprzęty. Uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych włoskich projektantów na świecie.

Urodził się w Wenecji i tam studiował w Instytucie Sztuki, nic zatem dziwnego, że swoją karierę rozpoczął od waz ze szkła Murano dla Salviati. Szkło jest zresztą nadal bardzo ważną częścią jego działalności. Istotnym etapem rozwoju weneckiego artysty była współpraca z Foscarini - pełnił tam rolę konsultanta ds. rozwoju, a także badań nad nowymi materiałami.

Ostatecznie zdecydował się pracować pod własnym szyldem. Studio Nichetto&Partners zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i doradztwem w zakresie designu.

Luca Nichetto jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, współpracuje z takimi gigantami, jak Casamania, Established & Sons, Fratelli Guzzini, Moroso, Skitsch czy Tacchini. Choć sofy, krzesła i stoliki, które wychodzą spod jego ręki zachwycają lekkością, harmonijnością kształtów i prawdziwie włoskim wdziękiem, to lampy, szkło i ceramika zawierają cząstkę jego duszy - spadkobiercy mistrzów z Murano.