Małgorzata Gibas-Grądman swoją markę stworzyła dla ciekawych świata dzieci, ale też rodziców, którzy chcą otaczać swoje pociechy szlachetnymi, pięknymi przedmiotami.

Dla wielbicieli ptaków Małgosia stworzyła całą serię plakatów
Skrzydlate stado
"Halo! halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju..." – pisał Julian Tuwim. Dla wielbicieli ptaków Małgosia stworzyła całą serię plakatów z ich kolorowymi wizerunkami.

Le Corbusier nie wyobrażał sobie architektury bez przestrzeni, słońca i zieleni. To właśnie natura stanowiła jeden z głównych tematów jego projektów oraz publikacji. Jak bardzo przyroda jest nam potrzebna do życia, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Jednak nie wszyscy mają szczęście mieszkać w domu z pięknym ogrodem czy z widokiem na dziką polanę, a wprowadzenie do naszych czterech ścian naturalnych elementów może być sporym wyzwaniem... Oczywiście są rośliny doniczkowe, kwiaty balkonowe, ale gdyby tak mieć u siebie jeszcze wielkie drzewo do wspinaczki, kolorowe motyle i ptaki...

Dziecięce marzenia? Nie dla projektantki Małgorzaty Gibas-Grądman, która zakładając markę Las i Niebo, połączyła swoje pasje - projektowanie, rysunek oraz miłość do natury. Małgosia ukończyła dwa wydziały na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Wydział Architektury Wnętrz oraz Wydział Malarstwa (specjalność scenografia).

Decyzję o projektowaniu użytkowym artystka ostatecznie podjęła, kiedy została mamą. To dzieci i ich cudowne otwarte umysły zainspirowały Małgosię do tego, aby w myśl nurtu slow tworzyć rzeczy dla ludzi, którzy tak jak ona zachwycają się naturą i chcieliby mieć z nią kontakt każdego dnia.

Las i Niebo to produkty wyposażenia oraz dekoracji wnętrz - pościel, poduszki, narzuty, ale też plakaty. Wszystkie te przedmioty wprowadzają do domu niepowtarzalny klimat dzięki zdobiącym je autorskim rysunkom nawiązującym do natury. Znajdujemy tam zarówno motywy liści i roślin, ale też motyle oraz ptaki.

Paź królowej z serii grafik Motyle   seria grafik Motyle   niepylak apollo z serii grafik Motyle
Paź królowej i niepylak apollo z serii grafik Motyle
pościel Liście
Liczy się pomysł
Małgosia siadając do rysowania przeważnie ma już gotowy pomysł w głowie. Tak też było z pościelą Liście - projektantka wymyśliła ją jeszcze zanim powstała jej firma.

Ilustracje na produktach kojarzą się ze starymi rycinami, ale dzięki nowoczesnej kresce dobrze odnajdują się we wnętrzach w różnych stylach. Wszystko jest piękne, kolorowe i... podpisane, niczym obrazki w wielkim ilustrowanym atlasie czy encyklopedii. Ten edukacyjny walor projektów marki przez Las i Niebo to na naszym rynku prawdziwy ewenement.

- Dzieci przed zaśnięciem mogą patrzeć na kołderkę i poznawać motyle; bawiąc się w pokoju, mogą podziwiać grafiki z ptakami, a zarazem uczyć się biologii... Wierzę, że kiedy dzieciaki oglądają moje produkty w domach na co dzień, nazwy roślin i zwierząt w naturalny sposób zostają w ich głowach. Są to przecież nazwy ze świata, który jest tuż obok nas i jest fascynujący - mówi projektantka.

Nie sposób nie przyznać jej racji, bo czy żyjąc w ciągłym biegu, mamy czas zastanowić się nad tym, jaki ptak właśnie śpiewa, kto może mieszkać na drzewie albo jakie skrzydła mają motyle? To ważne, gdy design jest użyteczny, ale jeszcze lepiej, gdy zmienia nasz świat na lepszy.