Odległe kultury, dalekie podróże, senne marzenia… To niektóre z inspiracji dla wyjątkowych propozycji marki Tom’s Drag. Ręcznie zdobione meble, figury i lustra zwracają uwagę niepowtarzalną stylistyką! Bo taki właśnie jest efekt połączenia dawnych baśni, bizantyjskich mozaik, surrealistycznych motywów i feerii kolorów.

Kolory i ręczne wykonanie - tak wyglądają obiekty marki Tom’s Drag!

Zdawałoby się to niemożliwe, ale wszystkie te elementy z powodzeniem łączy w swoich kolekcjach marka Tom’s Drag. Założycielem konceptu oraz autorem bestsellerowych obiektów był Thomas Hoffmann. Kiedy pytano go, czym jest dla niego sztuka, odpowiadał: „wybuchową mieszanką egzotycznych zestawień”. Celem przyświecającym artyście była próba wyzwolenia w ludziach pozytywnych doznań - stąd z upodobaniem sięgał on po niezwykle barwne, feeryczne tematy.

Za wyjątkowością propozycji marki stoi nie tylko ich wizualność, ale także ręczne wykonanie.

W efekcie swymi pracami Tom’s Drag otwarcie zachęca do wyzbycia się schematów i przyzwyczajeń, do intensywnej absorpcji otaczającego nas świata, który w gruncie rzeczy nadal może nas czymś zaskoczyć! Niewielka, lecz prężnie działająca manufaktura już od momentu jej powstania w 1988 roku proponowała przedmioty odważne i niepowtarzalne. Głównie dlatego, że sam twórca posiadał niezwykłą osobowość i charyzmę, czerpiąc też inspiracje z podróży do egzotycznych miejsc, chętnie wykorzystując charakterystyczne dla nich motywy w swoich dziełach.

Nie sposób przejść obojętnie obok obiektów rodem z surrealistycznego snu.
Kolekcje Tom’s Drag dostępne są w salonach Rosenthal oraz na www.karenski.pl

Kolorowe komody, obficie dekorowane i złocone lustra czy figury rodem z surrealistycznego snu to tylko niektóre z pomysłów. W pracach sygnowanych przez Tom’s Drag odnaleźć można wpływy różnych kultur - pobrzmiewają w nich m.in. echa stylu kolonialnego, dalekowschodniego, a równocześnie nie brak też elementów inspirowanych rozwiązaniami znanymi ze współczesnego designu.

To, czym manufaktura Tom’s Drag wyróżnia się na tle innych, to niewątpliwie eklektyczny, pełen humoru charakter tworzonych obiektów i ręczne wykonanie. Każdy z tych dodatków wprowadza do wnętrza szczyptę humoru, ironii, zaskoczenia - każdy z nich może być „wisienką na torcie” nadającą aranżacji całkowicie indywidualnego rysu. Ekscentryczne kolekcje Tom’s Drag dostępne są w salonach Rosenthal oraz w sklepie online www.karenski.pl.

Autor
Historia marki - surrealistyczne projekty od Tom’s Drag
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...