Kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec to ważny krok w kierunku projektowania i urządzania przestrzeni bliskich założeniom nowego europejskiego Bauhausu.

Maja Ganszyniec & kolekcja Neve Creative

Ceramika Paradyż oraz Maja Ganszyniec po raz kolejny łączą siły i po raz kolejny przynosi im to wyróżnienie Must Have przyznawane przez Radę Ekspertów powoływaną przez Łódź Design Festival. Poprzednio w kolekcji Modernizm to kultowe gorseciki i estetyka lat 20. i 30. XX wieku grały pierwsze skrzypce. Tym razem twórcy czerpią z bogactwa architektury II połowy ubiegłego wieku, łącząc stylistykę lat. 60. z ultranowoczesnym wzornictwem.

Maja Ganszyniec
Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na ASP w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku. W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie i odpowiedzialne.
Całość kolekcji dopełnia charakterystyczna geometria płytek, która pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów w formatach 19,8 x 19,8 cm i 9,8 x 9,8 cm oraz prostokątów 9,8 x 19,8 cm.

Kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec w centrum stawia detal, bazując na połączeniu czterech aspektów: formatów, struktur, kolorów i światła. Zachwyca designem oraz niebanalnym podejściem, redefiniując pojęcie dekoracji. Jest to odpowiedź na bieżące potrzeby współczesności, jakimi są szukanie indywidualnych rozwiązań we wnętrzach oraz wyrażanie siebie, a także życie w sposób bardziej zrównoważony. Modułowość kolekcji pozwala użytkownikowi na łączenie poszczególnych elementów w dowolny sposób.

Kolekcję Neve Creative by Maja Ganszyniec marki Paradyż cechuje funkcjonalizm, prostota, oszczędność formy, modułowość, nowoczesny, ale ponadczasowy design i najwyższa jakość wzornictwa.
Dekoracja jest subtelna, podobnie jak naturalne i głębokie kolory, które stanowią znakomitą bazę do ponadczasowych aranżacji.

- Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami - mówi projektantka Maja Ganszyniec. Zgodnie z ideą minimalizmu i koncepcją autorki kolekcji, mniej znaczy więcej. Dekoracja jest subtelna, podobnie jak naturalne i głębokie kolory, które stanowią znakomitą bazę do ponadczasowych aranżacji

Autor
Nagroda Must Have dla Mai Ganszyniec! Stworzyła kolekcję płytek dla marki Paradyż
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...