Ustawienie mebli w salonie z aneksem

Kuchnia została już zabudowana w sposób zaznaczony na planie. Pozostaje do urządzenia salon, w którym chciałabym umieścić kanapę 225 x 110 cm (wersja prawa), stół 85 x 140 cm z 4 krzesłami oraz komodę i regał. Proszę o wskazówki, jak optymalnie zagospodarować salon, żeby nie wyglądał na zagracony. 

Aby możliwe było takie ustawienie mebli, które nie przytłoczy pomieszczenia, musimy przenieść tv na inną ścianę. Obecnie podłączenie do tv znajduje się na dole (na rysunku), w związku z czym przy przeciwległej ścianie wypadałoby postawić sofę oraz stół (jest duży i miejsce obok kuchni jest jedynym dla niego właściwym). W efekcie dwa największe meble znalazłyby się obok siebie i aranżacja byłaby bardzo nieproporcjonalna.

Proponuję umieścić tv na ścianie na górze (na rysunku) - dzięki temu korzystanie ze stojącego obok stołu stanie się bardziej wygodne. Zamiast regału szafka pod tv i szafki wiszące nad nim.

Jedyne miejsce na komodę jest tuż przy drzwiach wyjściowych - ale to, czy będzie ona tam dobrze wyglądała zależy od tego, jak będzie wykończony bok zabudowy kuchennej za komodą. Jeśli ten bok i dalsza część ściany (z drzwiami wyjściowymi) będą wykończone tynkiem (cienka ścianka przy lodówce) lub np. płytą meblową, czyli będą jednakowe - można postawić komodę. Jeśli natomiast lodówka zostanie obudowana przez stolarza, a ściana obok w tynku - trzeba będzie zrezygnować z komody - nie powinna stać na tle połączenia ściany z zabudową meblową.

Ustawienie mebli w salonie z aneksem Ustawienie mebli w salonie z aneksem 
Rys.1. Rzut salonu z aneksem. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.