Dzięki przemyślanej aranżacji, nawet mała łazienka sprosta naszym codziennym potrzebom. Szklana umywalka, duże lustro i odpowiednio dobrane kafelki na ścianach podkreślą jej urodę i funkcjonalność, a do tego sprawią, że będzie się wydawać większa.

W aranżacji małej łazienki liczy się sztuka kompromisu. Z niektórych urządzeń trzeba zrezygnować, bo musi się znaleźć miejsce na te podstawowe: wannę lub prysznic, umywalkę i miskę ustępową. Do małego wnętrza wybieramy urządzenia kompaktowe i wielofunkcyjne: wanna narożna z parawanem umożliwi branie w niej również prysznica.

Przy urządzaniu takiej łazienki przyda się znajomość sztuki iluzji. Możemy optycznie powiększyć wnętrze, montując na przykład lustrzane fronty szafek. Lustra umieszczone na dłuższych ścianach łazienki, naprzeciw siebie, optycznie ją poszerzą. Pamiętajmy tylko, że lustra "nie lubią" bałaganu - kosmetyki i inne drobne przedmioty trzeba chować w szafkach, w przeciwnym razie odbijając się, będą sprawiały wrażenie chaosu.

 
W małej łazience sprawdzą się moduły, które można dowolnie ze sobą łączyć (fot. Roca)   Sprzęty o błyszczącej powierzchni oraz szklane blaty dodadzą małej łazience lekkości (fot. Nowa Gala)

W małej łazience sprawdzą się sprzęty z materiałów przezroczystych lub półprzezroczystych (wydają się lekkie i małe) oraz o powierzchni błyszczącej. Kolory ciemne i ciepłe, podobnie jak duże wzory, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze, odwrotnie jest z barwami jasnymi i chłodnymi.

Na małej przestrzeni liczy się precyzyjne wykonanie. Wszelkie niedoróbki szybko rzucą się w oczy.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Glazura Królewska