Kazaplan

Kazaplan to łatwy i intuicyjny program do projektowania bez konieczności pobierania oprogramowania na swój komputer. Za pomocą logowania online podejrzymy swój projekt z każdego miejsca i na dowolnym sprzęcie. Program umożliwia wgranie geolokalizacji działki za pomocą zdjęć z danego obszaru mapy, wyznaczenie granic działki, łatwe przejście z poziomu rysowania układu pomieszczeń na widok 3D. Program doskonale sprawdzi się dla początkujących. Dodatkowo działa w języku polskim, pojedyncze elementy nie zostały przetłumaczone z języka francuskiego.

Planner 5D

Planner 5D to intuicyjny program do korzystania zarówno w przeglądarce, jak również w formie aplikacji na smartfona. Stworzony został specjalnie z myślą o amatorskich projektach na własny użytek. Zawiera bogatą bibliotekę mebli, które można modyfikować w dowolnym kolorze. Logując się po programu mamy możliwość obejrzenia projektów innych użytkowników. Przed przystąpieniem do tworzenia pierwszego projektu wyświetli nam się samouczek korzystania z programu. Wszystko w języku polskim.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to darmowy program do aranżacji wnętrz, który umożliwia planowanie w 2D z możliwością podglądu w 3D. Najsprawniej działa ściągnięty bezpośrednio na komputer.

Jest dostępny w języku polskim i angielskim. Na stronie programu znajdziemy samouczek i porady dotyczące projektowania.

Homestyler

Homestyler jest programem do projektowania w języku angielskim do użytkowania w przeglądarce. W wersji bazowej można korzystać z niego całkowicie bezpłatnie. Posiada opcję renderowania, aby urzeczywistnić zaprojektowane wnętrze. Działa również w wersji mobilnej.

HomeByMe

HomeByMe jest częściowo darmowym programem do projektowania wnętrz. W wersji darmowej umożliwia nam stworzenie trzech projektów i trzech realistycznych renderów. Posiada ponad 20 000 produktów do wykorzystania przy meblowaniu i dekorowaniu pomieszczeń. Działa za pomocą przeglądarki online. Oprogramowanie w języku angielskim.

Inne darmowe programy do aranżacji wnętrz

Oprócz dostępnych programów do projektowania wnętrz warto rozejrzeć się czy takiej usługi nie oferuje wybrany przez nas sklep, w którym zrobimy zakupy do przyszłego domu. Częste spotkania z architektami przeprowadza sieć sklepów Leroy Merlin. Zabudowę kuchenną świetnie i intuicyjnie zaplanujemy w IKEA Planner. We wspomnianym programie zaprojektujemy również zabudowę szaf. Alternatywą dla niego może być program Designer Komandor - nowość od producenta.

Autor
5 najlepszych darmowych programów do projektowania wnętrz
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....