Podnosimy funkcjonalność mieszkania

Będziemy rozpoczynać remont mieszkania, jednak rozkład przysparza nam sporo problemów - dwa malutkie przedpokoje, gdzie brak miejsca na szafy, pokój przechodni, mieszkanie przedzielone ścianą nośną, mała łazienka, spiżarnia w kuchni wydzielona ścianami nośnymi... Jak poprawić funkcjonalność mieszkania? Mieszkanie na razie dla 2 osób, ale planujemy dziecko.

Kuchnia została przeniesiona do salonu, a na jej miejscu powstał pokój dla dziecka (proponowana aranżacja zawiera meble dla starszego dziecka - by pokazać, że da się tu zmieścić duże łóżko). Ponadto znalazło się tu biurko z krzesłem, półki na książki i zabawki, szafki przy oknie. We wnęce za przesuwnymi drzwiami szafa.

W przedpokoju szafa i szafka na buty.

W zabudowie meblowej w kuchni: lodówka (L), zmywarka 45 cm (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci pod spodem, szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu cargo pod blatem.

Kąt wypoczynkowy to sofa, stolik kawowy i 2 pufy. Nie ma miejsca na stół jadalniany, ale jego funkcję może przejąć stolik z możliwością podnoszenia blatu.

Tv na przeciwległej ścianie - pod i nad nim szafki.

W sypialni rodziców podwójne łóżko - zamiast szafki nocnej, która zabrałaby cenne miejsce pogrubiony zagłówek, który przejmie funkcję szafki (do okładania różnych drobiazgów - we wnętrzu takiego zrobionego na zamówienie zagłówka można ukryć np. koce). Ponadto 2 pojemne szafy ubraniowe i biurko do pracy - lub toaletka, w zależności od potrzeb.

Podnosimy funkcjonalność mieszkania Podnosimy funkcjonalność mieszkania
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.