Funkcjonalne poprawki w salonie z aneksem

W projekcie kuchnia jest na głównej ścianie - początkowo chcieliśmy poprowadzić szafki również pod okno, ale nie wiemy czy wszystko się zmieści. Czy dałoby się zaaranżować wyspę? Proszę o podpowiedź, jak ustawić meble w salonie. Wstępnie planowaliśmy, by TV był na ścianie od strony wiatrołapu. 

W salonie proponuję zrobić TV na ścianie obok kominka - jeśli znajdzie się na ścianie, za którą jest wiatrołap będzie problem z wygodnym ustawieniem mebli wypoczynkowych (wejście do salonu na rys. ma 120 cm szer.).

W kuchni zamiast wyspy, którą można obejść dookoła proponuję zrobić półwysep połączony z dodatkowymi szafkami (szafki z blatem przy ścianie, za którą jest kominek).

W zabudowie kuchennej przy drugiej ścianie od lewej: słupek do sufitu z zamykanymi szafkami na małe AGD, słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), szuflady pod blatem, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, ponownie szuflady (najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni), szafka ze zlewem i koszami na śmieci pod spodem, zmywarka (Z), lodówka (L).

Funkcjonalne poprawki w salonie z aneksem Funkcjonalne poprawki w salonie z aneksem 
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.