Codzienne życie w mieście to główny temat prezentowanych na wystawie prac Krzysztofa Musiała. Przedstawione na nich prozaiczne sytuacje, zatrzymane w bezruchu, złapane w momencie dziania się, z perspektywy obserwatora nabierają zupełnie nowych znaczeń. Wiodącą optyką jest kontrast - jednoczesne funkcjonowanie tłumu i jednostki, kultury masowej i indywidualnego światopoglądu.

Sprzeczności te autor podkreśla za pomocą opozycyjnej kolorystyki: szarości i intensywnych, żywych barw. W ten sposób całość stanowi ciekawą kompozycję - właściwie mozaikę przypadkowych kadrów. Chaos i porządek przenikają się nawzajem, ale funkcjonują na zasadzie równości - nie ma tu dążenia do dominacji. Oszczędność formalna i prostota wyrazu nie powodują uproszczenia treści, a ich rozszerzenie - sugerują lawinę dalszych opowieści, sytuacji i domysłów.

Krzysztof Musiał (ur. 1972 roku w Słubicach) jest absolwentem WSSS w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa u prof. J. Świtka, wraz z aneksem z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Jest również absolwentem Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu (2003 rok). Jego prace zyskały uznanie na wielu konkursach. Był finalistą Konkursu im. Franciszki Eibisch organizowanym w Warszawie w 2008 roku. Zdobył pierwszą nagrodę na plakat teatralny w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu w 2006 roku oraz wyróżnienie w konkursie Obraz Roku 2005. Był również finalistą konkursu Obraz Roku 2003. W 2009 r. został umieszczony w rankingu artystów polskiej sztuki współczesnej - Kompass Sztuki. Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych w Polsce oraz na wystawach międzynarodowych min. w: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Danii i Niemczech.