Sofy i fotele BLOXX to pierwszy projekt studia AZE Design dla firmy HM Design. Ciekawe detale tych nowoczesnych mebli znakomicie podkreśla dwukolorowe obicie tkaniną Perfecta firmy Italvelutti.

Proste, modułowe sofy i fotele BLOXX znakomicie sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i w miejscach publicznych. Dzięki modułowej konstrukcji łatwo dopasujemy wielkość i układ mebli do wnętrza i do naszych potrzeb. Tym bardziej, że sofy i fotele dostępne są w dwóch wersjach: z podłokietnikami i bez.

Wyrazistą, geometryczną formę mebli BLOXX projektanci z AZE Design podkreślili charakterystycznymi "pęknięciami". Dodatkowo zaakcentowali je kontrastowym kolorem tkaniny.

Widoczne na zdjęciach szaro-żółte zestawienia to tylko jeden z wariantów, bo tkanina obiciowa Perfecta dostępna jest w bardzo szerokiej gamie kolorów. Zamawiając meble, można więc wybrać swój własny zestaw. Jednak zdecydowanie najbardziej efektownie meble BLOXX prezentują się w mocnych, kontrastowych barwach.

Choć wyglądają nieco kanciasto, na sofach i fotelach BLOXX siedzi się bardzo wygodne, a miękka, welurowa mikrofibra Perfekta jest wyjątkowo przyjemna w dotyku.

Jednak niech nas nie zwiedzie ta jej pozorna delikatność. Tkanina Perfekta firmy Italvelutti jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia i tzw. efekt pisania (na materiale nie zostają ślady po paznokciach). Przed zabrudzeniem chroni ją Zero Spot System, więc możemy śmiało wybierać jasne kolory obić.

Z kolei melanżowe kolory dodają tkaninie Perfecta przestrzenności. Starannie zaprojektowano je tak, aby były nie tylko modne, lecz także praktycznie i doskonale pasowały do różnych rodzajów drewna, szkła czy metalu.

źródło i zdjęcia: Italvelutti