Ogłoszony w czerwcu konkurs dla projektantów wnętrz HOMPLEXOWE WNĘTRZA 2012 osiągnął kolejny etap - projektanci mogą składać swoje prace. To ostatni dzwonek na podjęcie wyzwania i udział w konkursie.

Już tylko do 15 września 2012 roku przyjmowane są projekty wnętrz do pierwszej edycji konkursu Homplexowe Wnętrza organizowanego przez firmę Homplex. 

Autorzy fotorealistycznych wizualizacji wnętrz salonów i sypialni, zaaranżowanych z wykorzystaniem mebli i innych elementów wyposażenia partnerów konkursu, mogą dodawać swoje prace po zalogowaniu do Strefy Uczestnika Konkursu.

Na platformie konkursowej udostępniono plany mieszkań, profile wirtualnych mieszkańców i formularz zamówienia tymczasowej licencji oprogramowania CAD Decor 2.0 z Modułem Renderingu Profesjonalnego od głównego partnera konkursu - poznańską firmę CAD Projekt K&A.

Na platformie homplex.pl uczestnicy znajdą cyfrowe wersje mebli i artykułów dekoracyjnych wraz z modelami 3D. Te ostatnie przypadły do gustu wielu projektantom wnętrz, bo na co dzień brakuje im modeli polskich producentów, które mogliby wykorzystać w wizualizacjach i zaprezentować klientom, zanim wybiorą się z nimi na zakupy.

- O tym, jak bardzo projektantom spodobał się konkurs, świadczy 365 zarejestrowanych uczestników, którzy dołączyli do Homplexowych Wnętrz przez ostatnie dwa i pół miesiąca - mówi Anna Walkowska, dyrektor zarządzająca warszawskiej firmy Homplex.

Znaczącą rolę odgrywają w przedsięwzięciu partnerzy - Etap Sofa, Bydgoskie Meble, Rako, Myin.pl, BPM Lighting, Kratki.pl, Gurupa.pl i StudioRasch.pl. Udostępnili oni lub przygotowali, specjalnie na potrzeby konkursu, modele 3D i tekstury swojego asortymentu, a także umożliwili stworzenie brakujących obiektów w serwisie BankModeli3d.pl.

Termin przyjmowania prac upływa 15 września 2012. Głosowanie nad przyjętymi wizualizacjami będzie trwało przez 2 tygodnie, od 16 do 30 września 2012. W tym czasie jury, partnerzy konkursu i użytkownicy serwisu homplex.pl wyłonią 14 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości 50.000 zł.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się podczas jesiennej edycji "Targów Mieszkań i Domów", w dniu 20 października 2012, w Hali Expo XXI w Warszawie o godz. 15:30. Wybrani przez organizatora i partnerów konkursu projektanci mają szansę nawiązać stałą współpracę w zakresie projektowania wnętrz.

źródło i zdjęcia: Homplex